Dfplayer ve WTV020-sd-mını sd kart modülünün pic ile kontrolü

Başlatan F®T, 01 Mart 2013, 20:30:45

İlyas KAYA

"DFplayer mini" seri haberleşme:

ses=1 ' (2-3-4-5...)
hesap=$FF+$06+$12+$00+ses.highbyte+ses.lowbyte

serout2 portc.6,84 , [$7E, $FF, $06, $12, $00 ,$00, ses,255-hesap.highbyte, 256-hesap.lowbyte, $EF]
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

gogoce

$EF DEN önce 2 byte checksum var.  0-ses= checksum oluyor
Bunu da ses.lowbyte den sonra checksum.highbyte,checksum.lowbyte yapıp $EF ile bitirip gönderiyorum bu şekilde problem çıkmadı
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: gogoce - 28 Nisan 2017, 13:49:54
$EF DEN önce 2 byte checksum var.  0-ses= checksum oluyor
Bunu da ses.lowbyte den sonra checksum.highbyte,checksum.lowbyte yapıp $EF ile bitirip gönderiyorum bu şekilde problem çıkmadı
Doğrudur ben 3 4 ay önce bir projede kullanmak için uğraşmış bu şekilde bir çözüm bulmuştum. Sonuç aynı olduktan sonra nasıl yapıldığının pek bir önemi olmuyor :)
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

gogoce

Açıkçası checksum olmadan beceremedim. Sonra nasıl hesaplanıyor derdine düştüm ve öğrendim :)

zeus48

Arkadaşlar mrb. Ses kalitesi nasıl. Pwm sesi geliyormu ?

gogoce

F®T

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

F®T

"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

gogoce

Modüle rx tx üzerinden komut veriyorsunuz. Üzerindeki chipte mp3 decoder özelliği var ve mono çıkış veriyor. İstersen dac çıkışı da var . Lm386 veya türevi bir opamp modül üzerinde bulunuyor ve 0,5 w ses çıkış gücü var. Benim yaşadığım sıkıntı 7805 in biraz fazla ısınmasıyla alakalıydı. Modül pdf te belirtildiği üzere 4,2 v tan fazla gerilim vermeyin. Ben 7805 ten sonra 2-3 seri diyot bağlayarak sonuca ulaştım. Etepic ailesi için bir video çekip yayınlayacağım

blueboard

İyi geceler, forumda gördüğüm kadarı ile modülün pic ile haberleşmesini çözmüşsünüz. Okulumuzda uygulamayı düşündüğümüz bir projenin sizin bu modül pic haberleşmesi ile sorunsuz olarak uygulanabileceğini düşünüyorum. Sizin için sakıncası yoksa projenizin son halini paylaşabilir misiniz. Bizim için ses açma vs. detaylar önemli değil. 01-02-03... şeklinde var olan müzik dosyaları içinden tercih ettiğimiz bir dosyayı çalsın yeterlidir. Örneğin 30 adet müzik dosyamız olsun. Bunların içinden 16.müzik dosyasını çalmak istediğimizde bu seçimi yapabilmek yeterli olacaktır.Teşekkür ederim. 
Alıntı yapılan: gogoce - 29 Nisan 2017, 19:21:16
Modüle rx tx üzerinden komut veriyorsunuz. Üzerindeki chipte mp3 decoder özelliği var ve mono çıkış veriyor. İstersen dac çıkışı da var . Lm386 veya türevi bir opamp modül üzerinde bulunuyor ve 0,5 w ses çıkış gücü var. Benim yaşadığım sıkıntı 7805 in biraz fazla ısınmasıyla alakalıydı. Modül pdf te belirtildiği üzere 4,2 v tan fazla gerilim vermeyin. Ben 7805 ten sonra 2-3 seri diyot bağlayarak sonuca ulaştım. Etepic ailesi için bir video çekip yayınlayacağım

gogoce

blueboard

Modülde çalınmasını istediğiniz parça numarasını girerek çalınmasını istediğiniz parçanın tercihini yapabiliyor musunuz?
Alıntı yapılan: gogoce - 09 Mayıs 2017, 06:30:44
Birkaç gün içerisinde video atacağım

gogoce

zeus48

gogoce