p10 led panel

Başlatan mitec, 25 Nisan 2013, 00:53:03

mitec

hocam sanırım picprojede p10 panellerle ilgili bir fikiralışverişiniz olmuştu. daha sonra bu panelleri sürmeyi başarabildinizmi.yada üzerinde çalışmaya fırsatınız oldumu.eğer olduysa panellerin nasıl sürüleceğiyle ilgili bilgi verebilirmisiniz.

ete

Evet biraz ilgikendim. Araştırdım. Sonuçta bu panelleri pic ile sürmenin pek akıllıca iş olmadığına karar verdim. Yapacağınız her devre maliyeti zaten en az 70-80 Tl tutacak. Adam 35 usd ye komple sürücü satıyor zaten. Hemde pc arayüzü var. Bağla panelleri bir birine ver arayüzden istediğin görüntüyü olsun bitsin.
Ete

Mucit23

Hocam P10 panel şemasını verebilmeniz mümkündür?
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

ete

Şema ilişiktedir.

Ete

ELZEMEFE

Ben aldım   ucuca geliyo ..  ama fiaytalrı iyi bakmak gerekiyo çok tutarsız bir satış sergiliyolar  şu an..

mitec

belki çok basit işlerde kullanırız diye düşünmüştüm.ama en güzeli hazır sürücü almak sanırım.bugün sordum 512*32 sürücü 40 tl.nasıl oluyorda bu fiyatlara satabiliyorlar onuda anlamak mümkün değil.

halilgaliç

saat-derece yapılsa cok güzel olur:D

ELZEMEFE

HT1632 die IC var onun sürme şeklide kolay onu alabilirsin tasarım için gayet  kolay..

efehurkan

Merhabalar, P10 led display e sql database den alacağım verileri ethernet üzerinden yazdırmak istiyorum, tecbüresi olan arkaşlar yardımcı olabilirmi? en kolay şekilde nasıl yapabilirm, (pic,raspberry pi, ardunio, p10 sürücü kartları vb) bu işler için yapılmış sürücü devreleri varmı bilmiyorum, led display ölçülerim 64x32 veya 64x16.

Mucit23

P10 Paneli sürmen kolay. Daha önce bu iş için basitçe bir kütüphane yazmıştım.
Ethernet işlerini halletmeye bak. Belkide burada RasperryPi en kolay yöntem olur. Raspery Pi ile database işlerini vs halledip doğrudan p10 paneli sürebileceğin gibi arada başka bir mikroişlemci kullanabilirsin.

Rasperry pi database den bilgi çeker RS232 veya başka bir protokol ile Pic'e gönderir. Pic'de gelen bu veriyi alıp panelde gösterir.

www.arectron.com/

efehurkan

Aslında şu power led programının ileşim parametrelerini öğrenebilirsem işim daha kolay olurdu, hazır sürücü  kartlarını kullanarak yapabilirdim.

efehurkan

Terminal programıyla veri gönderip P10 panellere yazdırabileceğim bir sürücü kartı olsaydı keşke.

xc10

Ete hocam p10 panelde tek Bir Sürücü Kartla 16x32 - 16x64 - 32x64 - 32x96 ve 48x128 Boyutlarında sadece saat tarih sıcaklık gösterecek şekilde bir devre hazırlamak mümkünmü?Eğer mümkünse çok büyük boyutlarda istediğimiz saatlere sahip olabiliriz....

Mucit23

Öncelikle kendin yapman çok zor. 16x32, 16x64 yapılır belki ama diğer boyutlar ile uğraşmak ciddi emek istiyor. Ama şunuda sorgulamak lazım.  Hazır sürücü kartlarının hepsinde Saat tarih özelliği standart olarak var. Bazılarında ekstra olarak Sıcaklık ve Nem de ölçebiliyor. Özel projeler olmadıkça kart yapmakla uğraşmak anlamsız. Yapacağınız işi hazır sürücü kartları yapabiliyorsa kullanın gitsin.

30-40 liraya sürücü kartı alınabiliyor. http://www.marketdijital.com/TF-S5U-P10-PANEL-KONTROL-KARTI,PR-2799.html

www.arectron.com/