C

PICKIT2 CLONE - USB PIC PROGRAMLAYICI

Başlatan cevat, 19 Mayıs 2013, 15:47:14

antuari

merhabalar

ete hocaya teşekkür etmek istiyorum zif socketi bozdum sanırım onu tekrar alıp takıcam fakat yeni kart basıp denedim tekrar

icsp bacaklarından programlamayı başardım...konuyu çok fazla kirlettim önceki mesajlarımı silebilirsiniz

herkese iyi çalısmalar

opartör71

soru sora bilirmiyim :k 150programlayıcı yaz ıyor oku read  yaptıgımda 000 0000 000 0000  boş gösteriyor

ete

sorun sigorta ayarı olarak gözüküyor. Muhtemelen olmayan bir sigorta ayarı verilmeye çalışılıyor.
Programa bak bence

Ete

opartör71

hocam teşekkür ederim ilginiz cevabınız için ..programlarken .apply to reset  uyarısı cıkıyor üst üste tekraladıgımda sorun ortan kalkıyor fakat eproma yazdıgım yazılar yarım eksik veya hızlı cıkıyor ....

ete

Bu programlayıcının en ufak bir teknik desteği yok. Yapan kişi mefta oldu ve geride kalanlarda işi sürdüremiyorlar.
Bu nedenle ilk fırsatta kendine bir PicKit2 edin bence.

Ete

opartör71

Hocam hex dosyasında nasıl degişklik yapabiliriz.
özellikle eprom bölümünde degişiklik yapmak için ne yapabiliriz

ete

Bu işlem pickit2 de kolay. Programı ara yüze yüklediğin zaman ekranda hem program kısmını hemde eprom kısmını izleyebiliyorsun. Değiştireceğin bilginin üzerine tıklayınca kursor oraya geliyor ve yeni değeri yazıyorsun. Programlayınca yeni değerle programlanıyor. Tabiiki kod koruması yoksa. Var ise bu iş imkansız.

Ete

cmsnmz

Herkese merhaba.
Bu programlayıcıyı yaptım. Fakat çalışmadı. Elemanları tek tek kontrol ettim. Kısa devreleri kontrol ettim. Ama bir sonuç elde edemedim. Bilgisayar tanımadı programlayıcıyı. Acaba sorun nerde olabilir?
İyi günler.

Programlayıcının resimleri;
http://i.hizliresim.com/or58Q9.jpg

http://i.hizliresim.com/3Y5j29.jpg

ete

Üzerindeki Pic e gerekli yazılımı yükledinizmi?

Ete

cmsnmz

Evet hocam elektronikçide yüklettim onu.

ete

Ya yazılım yanlış yüklendi yada yüklenmedi yada kart da bir hata var. Başka bir şey olamaz. Yazılımı kontrol etme imkanın yok gibi. O halde önce kartı eline al şemayı aç ve bağlantıları teker teker kontrol et.

Ete

xxx1gokhan

Hocam devreyi kurdum üzerindeki pici yükledim sonra programı kurdum pc ye taktım sorunsuz algıladı ve çalıştı 12f675 16f877a ve 18f4550 ler ile denedim başarılı bir şekilde yüklendi ancak 12f olan pic ler hata verdi ama onuda ters bağlıyormuşum diğer piclerin aksine 1nolu bacak aşağı bakacak şekilde olunca onuda sorunsuz yükledi demem oki emeği geçen herkeze çok teşekkür ediyorum konuya bayadır yanıt veren olmamış ama teşekkürün zamanı olmaz diye düşünüyorum  :)

ete

Öncelikle tebrik ederim. Sonuçta bir kişi daha sorunsuz şekilde yapıp çalıştırdı sistemi.
Bu mesajlara bakıpda yaptım çalışmıyor diye mesaj atmayın lütfen. Bu devre çalışıyor çünki kullanıyorum zaten.
Kusuru yaptığınız devrede arayın iyice inceleyin. Yapamıyorsanız bir bilene verin o yapsın.

Ete

murathato

dosya lar kaldırılıldı mı ulaşamıyoruz