C

PICKIT2 CLONE - USB PIC PROGRAMLAYICI

Başlatan cevat, 19 Mayıs 2013, 15:47:14

ete

Bu iki link PicKit2 ye ait değil. farklı programlayıcılar. Pickit2 den şaşma sen.
Dosyların pek çoğu Dropbox firmasının sistem değiştirmesinden kaynalanan sorunnedeni ile görülemiyor. Ben kendi dosyalarımada erişemiyorum.
Yapmak istiyorsan 6 cı sayfada verdiğim dosyalara bak ve onu yapmaya çalış. Çalışan kolay bir programlayıcı.
Bende aynısını kullanıyorum.

Ete

murathato

ares de cizimdeki 28. ve 1 ayaklar nereye bağlanıyor

murathato

diger resim de işaretledigim yer görünmüyor
1.pin ve 28.pini bulamadım nereye bağlayacagız ?ısıs cizimini bulamadım ondan sordum ?

ete

Boş kalacak o pinler hatta pin deliği bile yok soket kullanırsan o bacakları kesersin olur biter.
Ete

murathato

Teşekkür ederim .
dossya kleyecegim 165kb dosyaya büyük boyutta diyerek kabul etmiyor

ete

istinaf duvarı

Devrede ICSP çıkışının voltaj seviyesini ayarlayan transistörleri koymamışsınız.
Pickit 2 tasarımında ICSP hatları 3 adet PNP transistör ile çıkışa verilir. Transistörlerin base'i VDD_Target hattından bir adet 1n4148 ile sürülür. 4148'in forward voltajı 0.7V'tur. PNP transistörün Emiter-Base voltajı da 0.7V'tur. Yani base üzerindeki voltaj 4148'den ötürü Vdd_Target-0.7'ye eşittir. PNP transistörün Emiter voltajı da yapısı gereği base voltajının 0.7 fazlasına eşittir. Kısaca emiterdeki voltaj Vdd_Target-0.7+0.7=VDD_Target.

Bu düzenek sayesinde ICSP çıkışındaki sinyal seviyesinin hedef besleme voltajının üstüne çıkması engellenir.
3V'luk pice 5V'luk sinyal gönderip pici yakma riski ortadan kalkar.

Bu devrenin ikinci görevi hedef voltajı kapalıyken, VDD_Target hattı grounda çekili olduğu için PNP transistörler iletime geçer, ve ICSP hatlarını grounda çekilir. Bu da kablo takıp çıkarırken oluşan olası voltaj dalgalanmalarını elimine eder. 18F2550'ye sirayet etmesini engeller. Saygılar.

Kısaca 18f2550'nin ICSP çıkışlarını doğrudan çıkışa vermeyin. Araya voltaj ayarlama devresi ekleyin.

Vakit oldukça pickit2 üzerindeki diğer kısımların da nasıl çalıştığını anlatabilirim.

DUHAN_

ben bu  pickit 2 kartından 100 adet bastırdım satıyorum almak isteyenlere  duyrulur...
basılmış delinmiş montaja hazır kart...

istinaf duvarı

Alıntı yapılan: DUHAN_ - 23 Nisan 2022, 20:44:55ben bu  pickit 2 kartından 100 adet bastırdım satıyorum almak isteyenlere  duyrulur...
basılmış delinmiş montaja hazır kart...
Kartlarınızda voltaj kontrolü var mı? Yani VDD ve VPP'yi yazılımdan açıp kapama özelliği var mı?

DUHAN_

Alıntı yapılan: istinaf duvarı - 26 Nisan 2022, 15:03:05Kartlarınızda voltaj kontrolü var mı? Yani VDD ve VPP'yi yazılımdan açıp kapama özelliği var mı?

evet 5 volt  ve 3.3 volt voltaj kontrolü  var

zeus48

PICKIT2 kartlar bir dat dosyası koydum (zip olarak ekte) yeni tip işlemciler ilave edilmiş. Kendim  denedim çalışıyor.

PK2DeviceFile.dat   bu dosyayı pickit2 kurulduktan sonra 
program file 86--microcip---pickit2 v2.61--buraya yapıştır
mevcut dosya ile değişmesine isteyecek izin ver.Bitti

ahmet_zxc

hocam eklenen piclerin bir listesi varmı ya da 18f67k22 varmı listede?

ahmet_zxc