E

egs 002 spwm inverter driver board

Başlatan Elzemefe, 23 Temmuz 2013, 17:24:21

Elzemefe

Merhaba arkadaşlar
inverter ve smps konusunda araştırma yaparken "spwm driver board" buldum
nette biraz araştırma yaptım çok fazla döküman bulamadım...
anladığım kadarı ile  oldukça kullanışlı bir  ürüne benziyor
belki  almak isteyen yada işine yarayan  olur die paylaştım
ilk önce egs001 sonra egs 002 çıkarmışlar
3 faz  için olanıda var .
içinde entegre eg8010 ve eg8030

http://www.egmicro.com/products/inv_tran.php EGmıcro

http://www.goodluckbuy.com/pure-sine-wave-iinverter-driver-board-egs002-eg8010-ir2110-driver-module-.html
burda 9 dolar civarında ama ne kadar güvenilir bilmiyorum

Elzemefe

arkadaşlar bu karttan alan yada kullanan varmı _?

manisaliahmet

EGS002 ile bir devre kurdum. Gerçekten çok iyi çıkış veriyor. Çok iyi bir filtreleme yapmak lazım, yoksa çok parazitli oluyor.

Evren Kılıç

eg8010 ile benim bir denemem oldu, sadece sürücü kartı aldım power kartı kendim çizdim, sonuçlar başarılı üzerinde çalışılabilir.
denemelerimde çıkış trafosu olarak 12 volt 90 watt bir trafo kullandım devre beslemesini 24 volt ile sağladım aşağıda resimleri mevcut scop görüntülerinin ilkinde yuk olarak 100 watt omik (flamanlı ampul) 50 watt endüktif yük ( ac fan motoru) bağlı, 2. resimde 100 watt omik, 100 watt endüktif (fan motoru ve 60 watt yük besleyen tarnsformatör) yük bağlı.

Elzemefe

Kartı  türkiye den mi edindin  hocam tam
bi ara  ben almayı düşündüm emin olamadım
spwm ile baya  uğraştım  baya bir detayı var

şu an 3 faz spwm üretebiliyorum .. ama hala onu almayı düşünüyorum
siz tam  yükte farklı denemeler  yaptınız  mı  _?

Evren Kılıç

kartı yurt dışından aldım, dediğim gibi çıkış trafosu olarak 90 watt gücünde bir tr kullandım ve çıkışına 100 omik,100 endüktif yük bağladım yukarıdaki sonuçlar aldım, omik olarak daha fazla yük sinyalde bozulma yapmaya bilir denemek lazım.

askin

Konu üzerinden dört yıl geçmiş, internette çok sayıda video var kimi sac trafo kimi triodal kullanmış. Hurdalıktan bulduğum, incelerim diye kenara attığım 300w kare dalga küçük bir inverterim var kendisini hayata döndürmek imkansız gibi görünüyor, aliex te bu modülün fiyatı uygun  elimdeki kutuyu kullanarak fazla uğraşmadan tam sinüs inverter yapmayı düşünüyorum, bu modülden kullanmış deneyimi olan arkadaşlar varsa bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.