assembly

Başlatan asof544, 20 Şubat 2015, 13:44:35

asof544

Bna ücretsiz veya az ücretli assembly derleyici gerekiyor sitelerin çoğu güvenli değil.yardımcı olursanız minnettar kalırım

Mucit23

Microchip ürünleri ilemi çalışacaksın?

Eğer öyleyse MPLAPX 'i bilgisayarına kurman yeterlidir.

http://www.microchip.com/pagehandler/en-us/family/mplabx/home.html
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

asof544

KURULUMU YAPTIM daha sonrasında ne yapmalıyım kusura bakma yenıyım bıraz çok teşekkur ederım

asof544

v2.30 u kurdum masaüstünde 3 tane dosya var bunlar ne işe yarıyor hangisi ile program yazılır hangisi dönüştürücü bilmiyorum yardımcı olursan minnettar kalırım

Burak

Bu forumda assembly ile uğraşan pek yok ... Ben sana özellikle assembly başlangıç kaynaklarını öneririm ... PIC mikrodenetleyiciler için yayınlanmış bolca assembly kaynak bulacaksın araştırırsan , hatta daha da güzeli PIC MCU'ları üreten şirket olan microchip.com'un kendi assembly forumları var ... Orada assembly üzerine baya bi istişarede bulunuyorlar .. Ben şahsen assembly dilini Motorola 6800 işlemcisi için üniversitede öğrenmiştim ve şimdi unuttum ... Çünkü ölü ve işe yaramaz bir işlemci ve herşeyden önce bir Mikrodenetleyici değil sadece bir Mikroişlemci . Ama PIC'ler için farklı bir dünya var dışarıda . Komut setini öğrenmen ve basit programlar yazman o kadar zor değil ASM'de ... Ama işler komplikeleşmeye başladığında insanlar bir derleyici arayüz arıyorlar .. Keşke herşeyi ASM'de yapabilsek ama gerçekten zor . Ücretsiz derleyici arayışında bulunsan bence daha mantıklı ... Ama yinede dediğim gibi ASM bu işin en güzel yöntemi ama zor ...

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

asof544

zorluğu sıkıntı değil hocam programdaki ifadeleri tam anlamıyla öğreneyim yeter micro nun forum sitesinde açıklanıyormu site adresini atarsan minnettar kalırım

Burak

Bak birisi aşağıdaki linkte aynı senin probleminle bir post oluşturmuş ... İngilizcen varsa bir incele ...
Ayrıca bazen buraya sorup beklemektense google'a bir önceki mesajımdaki anahtar kelimeleri yazıp bir aratma yaparsın ve sonuca daha hızlı ulaşırsın . Google'ı kullanmayı öğren ..

http://www.microchip.com/forums/m844043.aspx

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

asof544

ALLAH razı olsun arkadaşım

asof544

PBP nin   son sürümü ücretsiz nereden bulurum siteler virüs kaynıyor teşekkürler.