PBP

Başlatan asof544, 20 Mart 2015, 11:35:26

asof544

Yazdığım program hex dosyalarını nasıl pıc eyukleyeceğimi bilmiyorıum mıcro  st. ve mplab kullanıyorum ama mplabta şıfre ıstıyor yardım eden olursa sevınırım teşekkurler cevap atan herkeze

ete

Bir Hex dosyası oluşturabiliyor isen bu dosya içeriğini pic'e yazdırman gerekiyor.
Bu işlem için Porgramlayıcı denilen bir alet kullanılıyor. En iyilerden birisi Mikrochip'in geliştirdiği PICK2 programlayıcıdır.
Kendin yapabilrsin bu aleti yada piyasada satılan hazırları mevcut bir tane alabilirsin. Kendin yapacak isen bu sitede arattır nasıl yapıldığını anlatan bir konu işlemiş idik.

Diğer sorunlarını çözecek bilgim yok maalesef.

Ete

asof544

bende var parogramlayıcı ama parogramı yükleyecek yazılım yok

ete

Her şeyin var gözüküyor ama hiç bir şeyin yok demekki.

Ete

asof544

ksinlikle Kullandığım pıc 18f2550 birde bu pıc confıg ayarları nasıl yapılıyor ? ???
pıckıd2 için kullanılan yazılımı yüklesem çalışırmı? MPlab ıde de şifre istiyor yüklemek için benım programlayıcı hazır değil

ete

Söylediklerini yada sorduklarını anlamakta zorlanıyorum.
Config ayarları için aşağıdaki linki oku,

http://etepic.com/index.php/topic,1687.0.html

Aslında o linkin ana başlığı olan "Önemli Bilgiler " altındaki konuları okusan hiç de fena olmaz yani.
Ete

asof544

pıc e hex dosyalarını yüklemek için program gerekiyor micro s. unun öyle bir programı varmı?

ete

Pice program programlayıcı atacılığı ile yüklenir ve her programlayıcının kendi arayüz programı vardır. Bu arayüz programı hex dosyasını alır yaz deyince pic e yazar.
Ete