PC Programı Yazmak

Başlatan kartal_0689, 25 Haziran 2015, 10:08:01

kartal_0689

Arkadaşlar Merhaba,

Yeni yaptığımız bir proje için bilgisayar programı yazmamız gerekiyor.

Biraz işi anlatayım. Bir dsPIC Kontrollü kartımız var. Bu kart üzerinde FT232RL ile UART-USB dönüşüm yapılır ve PIC-PC bağlantısı yapılır.
Bilgisayar programı daha önce hiç yazmadım. Sizce nasıl bir yol yordam izlemeliyim.

iyi çalışmalar dilerim.
TURKEY/ANK

ete

Çok genel bir soru olmuş. Amaç çok belli değil. Daha spesifik sorulmalı soru.

Ete

Mucit23

C# Kullanabilirsin. Bilgisayar mühendisi bir arkadaşın varsa sana yardımcı olabilir.  Seri port haberleamesi vs çok basit.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

kartal_0689

Hocam,

Bir TFT Panelim var. Bunun üzerinde akım, gerilim, zaman gibi birçok parametreyi ayarlıyorum ya da izliyorum vs.
Bu işlerin aynısını Bilgisayardan da yapmak istiyorum. Yani kartta yaptığım herşeyi pc' den yapacağım. PIC kısmından UART gönderiyorum ya da alıyorum.
Bilgisayar programını daha önce hiç yazmadım. Bir arkadaşım da yok. Profesyonel olarak yönlendirebileceğiniz birileri varmıdır?
TURKEY/ANK

ete

Şu anda özellikle önerebileceğim bir kimse yok maalesef. Ama sitemizde bu işi yapabilecek elemanlar var mutlaka.
İlgilenen olursa buraya mesaj yazmasını rica edelim ve bekleyelim bakalım bir istekli çıkarmı.

Ete

Beysis

Alıntı yapılan: kartal_0689 - 25 Haziran 2015, 11:23:23
Hocam,

Bir TFT Panelim var. Bunun üzerinde akım, gerilim, zaman gibi birçok parametreyi ayarlıyorum ya da izliyorum vs.
Bu işlerin aynısını Bilgisayardan da yapmak istiyorum. Yani kartta yaptığım herşeyi pc' den yapacağım. PIC kısmından UART gönderiyorum ya da alıyorum.
Bilgisayar programını daha önce hiç yazmadım. Bir arkadaşım da yok. Profesyonel olarak yönlendirebileceğiniz birileri varmıdır?

Eğer hala ihtiyacınız varsa ben size yardımcı olabilirim.Pc programlarıyla gerek usb gerekse bluetooth vb. bağlantılarla verilerinizi anlık olarak ekrandan takip edebilir hatta pic için gerekli çoğu kontrol komutlarını pc üzerinde çalıştırabilirsiniz.