Ders notlarına ilaveler-1, İşlemci Seçimi

Başlatan ete, 22 Şubat 2016, 10:15:12

ete

Basic derslerine bazı ilaveler yapacağım. Aslında bu ilaveler derlerde kısmi olarak bahsedilmiş konulara ait takviye bilgileri içermektedir. Bu bilgileri arada bir verdiğim kurslardan toparladım.
Belkide derlerin arasına serpiştirmek daha iyi olurdu ama ayrı konu başlığı altında incelemek belkide öğrenme açısından daha uygundur diye düşündüm.
İlk ders notu İşlemci (Mikro Denetleyici ismi bana uzun geliyor kısaca İŞLEMCİ diyorum) seçimi ve Data Sheet inceleme kriterleri konusunda bazı bilgiler içermektedir.

Ete

MS_59

Bütün ilaveler için çok teşekkür ederim hocam
mehmet

mg1980

Hocama teşekkürü unuttum. Allah razı olsun.Sayesinde bir şeyler yapabiliyoruz.

HASAN48

electronist

Merhaba sayın hocam. Ben de yeni katıldım. Konuları ilgiyle takip ediyorum. Emekleriniz için teşekkürler...

n.atakan

Çok teşekkürler hocam, elinize yüreğinize sağlık. İnşallah bizlerde ileride sizin gibi olabiliriz.

gogoce

Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

temha43

selamun aleyküm hayırlı akşamlar
18f4550 18f4522 ile pbp de yapılmış bir basit lcd uygulaması bulamadım. kendi yaptığımda proteusta çalışmadı hata da vermiyor. elinde örnek olan varsa gönderebilir mi acaba merhaba bile yazmasına gerek yok m yazsın yeter.:)

temha43

Selamun aleyküm arkadaşlar kendi hatamı kendim buldum. Hepinizden ALLAH razı olsun. proteus çizimlerinde titizlik göstermediğimden kaynaklanıyormuş. eski piclerde bağlantısını boş bırakınca çalışan uçlar  yeni piclerde çalışmıyormuş bunu tespit ettim lcd de de aynı pic in mclr ucuna + verdim ve lcd de sadece data uçlarının 4 tanesii boş bıraktım çalıştı. Hayırlı geceler
Namaz dinin direğidir kılmayı unutmayın lütfen