Yurtdışı PCB Siparişi

Başlatan emrelyus, 26 Şubat 2016, 16:19:24

emrelyus

Merhaba,

Türkiyedeki PCB firmalarını biliyorsunuz,en ufak 2 katlı pcb de bile 100$dan başlayan tooling bedelleri istiyorlar.
www.pcbway.com sitesine girip oline sipariş verebiliyorsunuz ve 13$ dan başlayan fiyatlarla. PCB'ler gerçekten kaliteli.Aşağıda resimleri mevcut.

PCB'ler 2 yolla geliyor.Biri DHL diğeri normal posta.Normal posta ile 3 haftada elinizde oluyor. DHL ile üretim dahil 7 gün sürüyor.Tabi DHL biraz pahalı. Normal posta 5$ civarında.

Hattuşa

Alıntı yapılan: emrelyus - 26 Şubat 2016, 16:19:24
Merhaba,

Türkiyedeki PCB firmalarını biliyorsunuz,en ufak 2 katlı pcb de bile 100$dan başlayan tooling bedelleri istiyorlar.
www.pcbway.com sitesine girip oline sipariş verebiliyorsunuz ve 13$ dan başlayan fiyatlarla. PCB'ler gerçekten kaliteli.Aşağıda resimleri mevcut.

PCB'ler 2 yolla geliyor.Biri DHL diğeri normal posta.Normal posta ile 3 haftada elinizde oluyor. DHL ile üretim dahil 7 gün sürüyor.Tabi DHL biraz pahalı. Normal posta 5$ civarında.

ustam bilgiler için tşk ederim. bu iyi oldu.

Elzemefe

Çok  iyi  gibi denemek lazım
kargo  yada fiyatlara  bakıp  karar  vermek gerkiyor

Burak

Oshpark.com'a göre daha mi avantajli oluyo fiyat olarak ?oshpark'ta 1inch karelik 3 adet pcb 5 $ ve kargosuda icinde

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

Mali-88

yurtdışına yaptırmaktan yana değilim biraz pahalı olsada türkiyede yaptırmak lazım çünkü para türkiyede kalsın

Burak

Alıntı yapılan: Mali-88 - 27 Şubat 2016, 17:21:01
yurtdışına yaptırmaktan yana değilim biraz pahalı olsada türkiyede yaptırmak lazım çünkü para türkiyede kalsın

Gönül isterdi ki az miktarlı prototipler için ülkemizde de panelizasyona uygun fiyat teklifleri verilse .. Lakin 3-5 hatta 10 adetlik miktarlar için ülkemizde biraz pahalı fiyat teklifleri alıyoruz .. Dolayısıyla prototip konusunda (şimdilik) yurt dışını tercih etmek daha mantıklı ... Ama büyük adetli alımlar için zaten ülkemizde de güzel ve uygun fiyatlarda alışveriş gerçekleştirebiliyoruz .. İnşallah zamanla ülkemizdede prototip bile olsa yada diğer tabiriyle numune PCB panelizasyonu fiyatlandırmasında daha makul fiyatlar ile alışverişler gerçekleştirebiliriz ... Bunlar zamanla olacak şeyler , çünkü ülkemizdeki PCB arz talebi ile yurt dışındaki PCB arz talebi arasında bir uçurum olması ve bu uçurumunda bireysel siparişte çalışacak makina personel ve hammadde kullanımı konusundaki masraflar nedeniyle biraz fazla olduğunu hatırlamanızı isterim ... Bu yüzden ne Türk üreticinin nede   başka birinin bu fiyatlandırmada suçu var .. Suç ülkemizdeki PCB talebinin az olması .. Tabii bu bir suçsa ....  :)

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

gogoce

uygun fiyatlı olsa bir tane pcb printer almayı bile düşündüm ama malesef :(
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

bahdiyarusta

arkadaşlar,

o sitelerden birinden 1000 adet pcb bastırsak 10x10cm ebatlarında,
bu pcbler gümrükten geçerken sıkıntı olmaz mı ?

----
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

emrelyus

1000 adet için türkiyeden de fiyat alın,adet fazla olduğundan maliyeti yakın olabilir.1000 adet gümrükte sıkıntı çıkarabilir.

bahdiyarusta

ewet bende gümrükten sıkıntı çıkar diye düşündüm.
türkiyede bakıyorum tabi.

teşekkurler
                  - 66 -

ersangundogdu

Metaş pcb tavsiyemdir.

Mali-88

Güler pcbye 100 ad bastırdım çok memnun kaldım söyledikleri gün teslim ettiler

bahdiyarusta

- 66 -

Bahri Bilir

Alıntı yapılan: emrelyus - 26 Şubat 2016, 16:19:24
Merhaba,

Arkadaşlar daha önce DHL ile sipariş veren oldumu.Yani üretim dahil gerçekten 7 gün içinde teslim edebiliyorlar mı?
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"