Paypal-Türkiye anlaşmasının sona ermesi

Başlatan Burak, 31 Mayıs 2016, 14:51:34

Burak

Merhabalar ;

Bugün aldığım bir e-mail'e binayen eBay vb e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan arkadaşlarımız için bilgilendirme mahiyetinde paylaşımda bulunmak istedim. 6 haziran itibariyle Paypal adlı para transeksiyonu aracılığı yapan şirket , Türkiyeden lisans alamaması sebebiyle Türk kullanıcılara artık hizmet veremeyeceğini bildirmiş .. Tahminimce ebay'den alışveriş yapan birçok arkadaşımız var ve bu sebeple alışverişlerinin etkilenmemesi için bunu duyurmak istedim ..Aslında bir nevi sevindim , bir açıdan da üzüldüm çünkü paypal'ın TL-Dolar dönüşüm kurlarının çok agresif olması ve Türk kullanıcıları bu açıdan ekonomik olarak sıkıntıya sokmaları yönünden şahsım adına çok mutlu olmadığımı belirtmek isterim .. Ama diğer yandan eBay gibi sitelerde elektronik malzeme satışı yapan uzakdoğulu satıcıların sadece paypal aracılığı ile ödeme kabul etmesi şartından dolayıda toplu malzeme alışverişlerinde birsüre buna çözüm bulunana dek Türk müşterilerin sıkıntıya gireceğini düşünüyorum .. Bu konuda eBay'e yazı yazdım ve umarım en kısa sürede alternatif bir ödeme methodu bulurlar Türk kullanıcılar için ..

Forum üyelerinin bilgisine ..

Herkese iyi çalışmalar ..

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

Bahri Bilir

Yok artık. Paypal hiç basite alınmayacak büyüklükte, kendini ispatlamış  bir hizmet veriyor.Tüm dünyada hizmet veren bir firma acaba neden Türkiyede hizmet verirken hizmetini kesmeye karar alıyor?
Çok tohaf ve üzücü bir durum...

Belki Türkiye gümrüklerine sahip çıkamadığı için bu şekilde engel olmaya çalışıyor.
Veya bu şekilde alt kademeyi geride bırakmayı...

Aynı meil banada geldi Burak Bey.Yinede bilgilendirme için teşekkürler.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"