pic12f675

Başlatan coco, 09 Ekim 2016, 23:53:42

coco

Kullandığım bir bilgisayar programında seri portdan "68 09 34 27 62 37 54 45 53 50 3D" gibi sanırım hex değeri çıkarıyor ben bu gibi bir bilgiyi nasıl pic üzerinden çıkarabilirim?Kullandığım pic12f675 veya ne kullanmalıyım?

ete

Bu bilgi nereden çıkıyor (port) ve sen onu nasıl okuyorsun.
Şayet seei bilgi ise ki öyle olması gerek sende pic den aynı bilgileri serout komutu ile çıkartabilirsin.
Ete

coco

max232 ve 2 transistörden ibaret bir devreden çıkıyor resmi ekledim ben onu okumuyorum gönderdiğim programda gösteriyor

ete

Şemaya bakılırsa RS232 aracılığı ile PC den o bilgiler geliyor. Aynı verileri Pic den çıkarmak istiyor isen önce hangi bilgiler olduğunun listesini çıkartacaksın. Daha sonra SEROUT komutu ile aynı bilgileri sırası ile çıkartacaksın. Ama ortada bir yanlış anlaşılma var gibi. Amacın pic den aynı bilgileri çıkarmak değil o bilgileri pic yardımı ile okumak sanki.
Bunun için 12F675 yerine donanımsal seri portu olan bir pic kullanman daha doğru olur. 12F1822 veya 16F628A gibi.

Bilgileri ekranda izlemek istersen bir LCD bağlamalısın böylece ekranda hangi bilgi geliyor ise izleyebilirsin.

Ete

coco

pic16F628A ve 2x16 display aldım bu seri bilgileri görebileceğim veya hyper terminal ile yollanan bilgiyi 2x16 display aracılığı ile görmek gibi

Daha önce sanırım böyle bir proje görmüştüm ama bulamadım elinizde kayıtlı bir proje varmıydı?