Microbasic derleyici

Başlatan huseyin0579, 02 Kasım 2016, 02:05:54

huseyin0579

Hocam microbasic yazılım diline geçmeyi düşünüyor'musunuz, bu soruyu sormamdaki neden glcd uygulamaları ve atmel mikrodenet'leyicileri ve diğer mikrodenetleyiciler için ortak kullanılabilecek yazılım programı olduğu için hocam mikrodenetleyici değişirse derleyici ve pin isimleri v.s değişiyor bu teknik durumları az çok biliyorum amacımız zengin kütüphane ortamında yazılım geliştirmek bu şekilde daha güzel olmaz mı?

ete

İsteyen istediği derleyiciye geçebilir. Ben halimden memnunum. Dil değiştirecek olsam C diline geçerdim zaten.
C diliini epeyce inceledim ve üzerinde de çalıştım. Ama hala bende istek uyanmadı. İki satır program yazmak için dünyanın işini yapmak gerekiyor mantık tamamen farklı. Benim gibi iyi basic bilen birisi için başka dile geçmek çok zor. Öğrenirim ama yinede kullanacağımı pek sanmam. Diğer dillerda basic kıvraklığı yok. Tek eksikliğim GLCD ve float sayılar. GLCD çok sıklıkla gereken bir donanım değil zaten. Pic ve benzeri işlemciler ile GLCD kullanmak zaten pek anlamlı da değil. Kullanılmaz demiyorum ama bence daha yüksek kapasiteli işlemcilerle bu işi yapmak daha akıllıca. Bu nedenle dilimden memnunum.

Ete