altium simulasyon hakkında

Başlatan antuari, 21 Kasım 2016, 03:30:29

antuari

arkadaslar benim bir sorum olacak...elektronik kart tasarımlarımı proteus üzerinden gerçekleştiriyorum fakat altüuma geçiş yapmak istiyorum

araştırdığım kadarı ile 16f877a gibi mikrodenetleyicileri simulasyon yapamıyormusuz

sektör ihtiyacını proteus karsılayabilir mi ve proteus ile 3-4 katlı baskı devre yapma imkanımız var mı

altiumda bu şekilde simulasyon yapamıyorsak bu programın ne gibi avantajları var ayrıca bunuda merak ediyorum.

antuari

yada şöyle bir yol izleyebilir miyim...simulasyon ihtiyacımı proteusta gerçekleştirip devrenin tamamını altiumda tasarlamak ?

İlyas KAYA

proteus'un karşılamadığı diye birşey söz konusu değil. Amatörden profesyonele tüm ihtiyaçları karşılar. 14 kata kadar da çizim yapabilirsiniz.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Burak

Alıntı yapılan: antuari - 21 Kasım 2016, 03:30:29
arkadaslar benim bir sorum olacak...elektronik kart tasarımlarımı proteus üzerinden gerçekleştiriyorum fakat altüuma geçiş yapmak istiyorum

araştırdığım kadarı ile 16f877a gibi mikrodenetleyicileri simulasyon yapamıyormusuz

sektör ihtiyacını proteus karsılayabilir mi ve proteus ile 3-4 katlı baskı devre yapma imkanımız var mı

altiumda bu şekilde simulasyon yapamıyorsak bu programın ne gibi avantajları var ayrıca bunuda merak ediyorum.

Şu iyidir bu iyidir yok . Yıllardır Proteus kullanınca haliyle kütüphanemizde olmayan tüm komponentleri Proteus'ta çizerek uygun simülasyon komponent eşlenikleri ile simüle edip 3 katlı devreler bile çizdik . Hemde termal tasarımda buna dahil . Altiumu hiç kullanmadım mecbur kalmadıkça da kullanacağımı sanmıyorum çünkü bu migrasyon çok sancılı bir süreçtir . Endüstriyel bir tasarım yapmak istiyorsun ve Proteus buna izin verecek mi diye bize soruyorsan , kendine de Proteus Cad-simüle yazılımının hakkını verebilir miyim diye sormalısın . Bu herşeyi açıklar nitelikte oldu sanırım .

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

gogoce

ben eagle kullanıyorum hiç sorun yaşamadım diğer pcb çizim programları gibi tüm layer leri tek tek ayarlayabiliyorum
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar