mosfet ile 28 kHz ac gerilim elde edilmesi

Başlatan argecnr, 21 Aralık 2016, 12:54:50

argecnr

Arkadaşlar merhaba
Ben şebeke gerilimini doğrultup bu gerilimle mosfet sürüp 28 kHz ac gerilim elde etmeyi amaçlıyorum. şebeke gerilimini varyakdan alıyorum 170v AC ye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadan doğrultup kullanıyorum. Fakat 220 v AC verdiğimde mosfet ISINMADAN patlıyor.Proteus çizimini ekte resim şeklinde bulabilirsiniz. mosfet 0-15V (duty=%50) ile gate i tetiklenerek anahtarlama yaptırılıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Hattuşa

slm usta;
benimde elimde 300W inverterim var bende bunu doğrultup 280vDC elde ediyorum. elimdeki bu DC voltajı mosfet vb bir kompenent ile anahtarlayarak bir yüke vermeyi düşünüyorum. nasıl bir şema oluşturmalıyım

İsmail sinaplı

Alıntı yapılan: argecnr - 21 Aralık 2016, 12:54:50Arkadaşlar merhaba
Ben şebeke gerilimini doğrultup bu gerilimle mosfet sürüp 28 kHz ac gerilim elde etmeyi amaçlıyorum. şebeke gerilimini varyakdan alıyorum 170v AC ye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadan doğrultup kullanıyorum. Fakat 220 v AC verdiğimde mosfet ISINMADAN patlıyor.Proteus çizimini ekte resim şeklinde bulabilirsiniz. mosfet 0-15V (duty=%50) ile gate i tetiklenerek anahtarlama yaptırılıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba inverter kaynak makinası mj bu?