RFID Devresi yardım bekliyorum

Başlatan Artemis, 09 Ocak 2017, 02:12:24

Artemis

Merhaba üstadlar,bir devre tasarladım ama maalesef bir türlü başaramadım.İnternette de yeterli açıklıkta döküman bulamadım.

Elimde 1 adet rc522 rfid okuyucu modül var.İstediğim kartı yaklaştırdığımda kartın seri numarasını okuması.Bende bu okunan kodu
bilgisayara aktaracağım ve hazırladığım arayüz programı bu kart numarasına göre gerekli işlemleri yapacak.Okunan numaranın pc ye aktarılması kısmını haletim sadece rfid okuyucu ile pic bağlantısını yapamadım.

Sizden ricam bu konuda bana destek olmanız.Picbasic dilini kullanıyorum profesyonel değilim proje ticari de değil bu tarz projeleri tamamen hobi amaçlı yapıyorum.
Forum kurallarına aykırı mı bilmiyorum ama ücretli yardım da alabilirim.Saygılarımla...

mg1980

Arduino olmuyor mu ? Bir kitap bir Uno kartı toplam 50 TL.ye halledersiniz.

Artemis

Alıntı yapılan: mg1980 - 09 Ocak 2017, 09:46:11
Arduino olmuyor mu ? Bir kitap bir Uno kartı toplam 50 TL.ye halledersiniz.

Arduino dilini bilmiyorum sadece picbasic dili biliyorum maalesef.Birde işin mantığını çözmek istiyorum.Arduino adına kaynak çok ama maalesef pic ile alakalı yok denecek kadar az.

mg1980

Böyle bir konu bu sitede incelendi mi pek hatırlamıyorum.Arduino dilinin pek bilinecek bir şeyi yok. Çok basit bir kaç satır kodla işi hallede-
bilirsiniz. Alacağınız kitaplarda zaten bunlar hazır var.