PATA/IDE 16GB SSD sorunu?

Başlatan F®T, 27 Ocak 2017, 19:41:28

F®T

Arkadaşlar Kingspec marka pata/ide 16gb ssd aldım.format attım ama atmaz olaydım.Şu anda ssd hiç bir şekilde görünmüyor.Usb2.0 to sata/ide kablosu ile bağlanıyorum fakat Yönetimsel araçlarda yok.Biosta yok.Sanırım mmc kartlardaki bozulma gibi içinden bir dosya silindi ve görünmez oldu.Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

askin

MiniTool Partition ver9 kullanıyorum oldukça güzel program
flash belleklerimi harddisklerimin partitionlarını bu programla yaparım.

HDD guru LLF ver4.40 bununla da LowLevelFormat atarım.

bilgisayara bağladığında "dlink" sesi geliyorsa büyük ihtimalle bu programlar sayesinde çözüm bulabilirsin.

F®T

Dediğin programları biliyorum.Fakat hdd pc tarafından görülmüyor.Bu tip bir sorun için ne yapılabilir.Mesele bu.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

Bahri Bilir

Telefonlardaki birck olayıda bahsettiğiniz gibi temel yazılımın (kernel) silinmesi ile olabiliyor. ve dediğiniz gibi pc aygıt yöneticisinde cihaz görünmüyor.Hatta şarj bile olmuyor.Yani tüm işlevini kaybediyor.
2. bir ihtimalde elektronik bir arıza görmüş olabilir.
Ama her iki ihtimalde de özellkilerde yazılımsal bir problemse üretici firmadan yardım istemek yada servise göndermek gerek.
Mesala armlardaki gibi cihaz açılıp işlemciye farklı protokolle yeniden ana yazılımın yüklenmesi gerekebilir.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

F®T

Katılıyorum yaklaşık aynı düşünceye sahibim.Bu tip sorunları giderebilecek bir program varmıdır.Yada tecrübesi olan varmıdırın peşindeyim.

Bahri Bilir

Eğer problem yazılımsalsa bu tür konular değil, elinizdeki cihazın marka ve modelinde tecrübe sahibi olmuş birine ihtiyacınız var.Bir çok firmanın bu yazılımları paylaşacağını sanmıyorum.

Birck olmuş lenova k910 cihaza 1 yıl önce kernel yüklemiştim.Telefonda hiç bir işlevsellik kalmamıştı. Ve araştırmlarımdan sonra telefona tekrar yazılım yüklemek için telefonu söküp, metal gürültü önleyici kapakları kaltırıp ortada 9 tane boştaki lehimden ortadaki lehimi gnd ye çekip sonra usb bağlantısı yapmam gerektiğini öğrendim.
Ve bu işlemleri yaptığımda usb aygıt yöneticisinde görünmeye başladı.Sonra gerekli driverleri yükleyip yine ulaştığım yazılımı yükleyerek eski haline getirdim.
Ama burada benim avantajım cihazın dünya markası bir telefon olması ve bu konuda farklı kişilerin tecrübe edinmiş olmasıydı.ki bu durum bir çok telefon için müümkün değil.
Ve markasının tanındık olmaması işinizi baya zorlaştıracaktır.Ama eğer firma bu yazılımların paylaşılmasında bir sakınca görmüyorsa yazılımı ve nasıl yükleneceğini size söyleyebilir.
"Hedeflerin bittiği tek yer, YENİ hedeflerin başlangıcıdır"

F®T

KingSpec firmasına yazdım bakalım cevapları ne olacak.