dht11 ile ısı ve nem bilgisini led display'de gösteme problemi

Başlatan POWER, 29 Ocak 2017, 23:25:16

aRci

merhaba proteus 8 kullanıyorum dht11 ile nem olçme denemesi yapacağım bulduğum kutuphane dosyalarını library dosyasına kopyaladım proteusde buluyor devreye ekleyebiliyorum ama sim. çalıştırınca hata veriyor.
"Cannot find model file 'DHTXX.MDF'"

mdf uzantısını bulamadı diyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz. pc windows10

POWER

keşke proğramı ve isis dosyasını ekleseydiniz.diyelimki sizin sorununuzu ben çözecek düzeydeyim.sorunu somut olarak görebilmem için proğram yazmam lazım denemek için isis de çizimini yapmam gerekli.peki bunları kaç kişi yapar bilemem.şahsi düşüncem, proğram ve çizim hazır olsaydı yardımcı olabilirmiyim diye bir bakardım.

ete

Proteus model dosyasının program ve isis şemaları ile alakası yok. Model dosyası yok ise o simulasyon çalışmayacaktır.
Bu konudaki genel uygulama Model dosyalar İsis klasörü altındaki Model klasörüne , Library dosyaları Yine aynı yerlerde olan Library klasörüne koyulması gerekir.
En iyisi Proteus 8,5 versiyon yükle. İçinde zaten otomatikman model dosyaları yüklü geliyor.
Ete

POWER

Hocam benim söylemek istediğim şu:problem ortaya konulduğu zaman,çözüme yönelik yardımcı ekipmanlarında buraya konulması gerektiği.

aRci

cevap için teşekkür ederim sayın hocam benim problemim yaptığım programın denemesi sirasında olan bir problem değil sorun isis e eklediğim dht kutuphanesini isis in çalıştıramamsıydı genede görüşünüze saygım sonsuz cunku benimde fikrim aynı yonde