Asansör Hakkinda

Başlatan oguztkn, 23 Şubat 2017, 20:03:49

oguztkn

Merhaba Arkadaşlar,

4 daireli bir apartmanda asansor 1 ci kata gitmiyor cagri almiyor ve kabin icerisinden 1 e basildiginda algilamiyor bu kilidi nerden kaldirabilirim acaba bilgisi olan varmi?

Şimdiden tesekkurler

est32

Belki biraz incelemenin ardından devre şeması çıkartılıp cihaz üzerindeki pic yeniden programlanabilir. Bu yapılamayacak bir iş değil.
Ancak iş bununla kalmıyor, her yazılımcının dediği gibi kusursuz yazılım yoktur. Ola ki gözden kaçacak çok küçük, basit bir hata yüzünden o asansörde bir insanın belki de ikiye bölünerek hayatını kaybetmesinin bedelini kimse ödeyemez. Herşey maddi değil, vicdanen de çok ağır bir yükün altında kalmış olursunuz.
Benden size tavsiye, insan hayatı üzerine etki edecek şeylerde çok daha dikkatli olunmalı ve tüm olasılıklar hesaplanmadan bu işlere girşilmemeli.

ersangundogdu

Bunun birkaç yöntemi var ama açıklamak istemiyorum. Çünkü yapacağınız her müdahale ''yetkisiz müdahale'' kapsamında suçtur. Bunun yanında kat ipatlide ''engelli veya yaşlı insanların mağdur edilmemesi'' kapsamında suçtur. Size tavsiyem yönetim ile konuşarak yada yasal yollarla sonuca gitmeniz. Asansör konusu ciddi bir konudur unutmayın...

emredal777

kumanda panosundan iç ve dış çağrı uçları ( kabloları) iptal edilmiştir. 1. katın neden iptal edildiğini de öğrenmek lazım belki bir sorun vardır.

ersangundogdu

emredal777 üstad; asansör kumanda odası yasal olarak kilitli olmak zorundadır. Yetkisi olmayan kişiler tarafından müdahale edilmesi suçtur. Bu şekilde yardımcı olmak bana etik gelmiyor. Arkadaşlarımıza bu şekilde yardımcı olamayız. Lütfen beni yanlış anlamayın, lakin o bina yönetimi bilgisi olmadan 1. katı iptal ettirmiş. Dolayısı ile mağdur olan arkadaşımız bizden yardım istemiş. Bu arkadaşımızı suça teşvik etmek yerine yasal yolları göstermek amacımız olsun. Tekrar söyelemek istiyorum; ASANSÖR KONUSU CİDDİ BİR KONUDUR.

emredal777

ben sadece konunun yazılmla ilgili olmadığını anlatmak istemiştim.
bu arada bende asansörcüyüm.yetkili firma dışında asansöre müdahale etmek suçtur.

oguztkn

Cevaplarınız için teşekkür ederim öncelikle tehlikeli bir durum olduğunun farkındayım asansör firması ile iletişime geçeceğim garantisi bittiğinden yeni bir firma aramaktayım bakım yaptırmak için bilgi edinmek için araştırma yapmaktaydım hiç bulaşmayayım en iyisi

Herkese iyi çalışmalar...

gogoce

Merhaba, Kumanda panosunun marka modelini belirtirseniz o firmanın çıkardığı kabloyu size söyleyebilirim . İki handikap var. 1)Neden 1. kat iptal edildi? 2)gerçekten de 1. kata çalışmaması mı gerekiyor?

Adi firmalar birçok hileye başvurabiliyorlar . Sebebin arıza mı yoksa müdehale mi olduğunu bilmek gerekiyor
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

xoom

Bence 1.kat asansör yoğunluğunu azaltmak için bilinçli olarak iptal edildi. Yaşlı oturuyorsa tekrar aktif edilmelidir. Aksi durumda 1 kat çıkmak sağlıklı hayat içinde faydalıdır. Iyi çalışmalar.

gogoce

[quote author=xoom link=topic=3500.msg33232#msg33232 date=1487998436

Bence 1.kat asansör yoğunluğunu azaltmak için bilinçli olarak iptal edildi. Yaşlı oturuyorsa tekrar aktif edilmelidir. Aksi durumda 1 kat çıkmak sağlıklı hayat içinde faydalıdır. Iyi çalışmalar.
[/quote]

Geçici teknik bir problem yoksa , asansörün durmaması gereken kat spesifik bir katsa , bina yada yönetimin yazılı izni yoksa bu uygulama yanlıştır

ersangundogdu

gogoce üstad; bina yada yönetim kat iptli yapamaz bu suçtur (teknik sorunlar dışında). En üst katta oturan kişinin itrazı dahi yeterlidir.
xoom üstad; 1. katta oturan kişilerin yürüyüp yürümemesi kişisel tercihtir. 1. katta engelli yada yaşlı insan olmayabilir, ama gelecek olan misafirler için bu geçerli değildir. Sebep ne olursa olsun kat iptali suçtur. Teknik sorunlar nedeni ile kat iptali yapılmış ise en kısa sürede sorun giderilmelidir. Tekrar yazma ihtiyacı duydum; asansör konusu yönetmelikler ile belirlenmiş ciddi bir konudur.

gogoce

Usta yazılı onay olduğu sürece kat iptali yapılır. Tamamen sorumluluk iptal ettirendedir. Havaalanında çalışıyorum güvenlik sebebiyle çok iptal kat var. Hastanede ameliyathane katları yetkisiz kişilere iptaldir. Haklı gerekçe varsa olabilir demek istiyorum ama teknik problem yoksa bakımcı firma bunu YAPAMAZ

ersangundogdu

gogoce üstad; senin yazdığın konular olağan dışı konular.
yazdıklarında haklısın. Güvenlik yada hijyen gibi konular
ayrı değerlendirilmelidir. Sıradan bir buna için bu koşullar
geçerli değildir.