Uygun PIC seçimi

Başlatan ramenia, 02 Mart 2017, 15:05:56

ramenia

Merhaba,

PIC konusunda yeniyim. bir sensör kartı tasarlamam gerekli ve pic kullanmak istiyorum. rs232 ve ICSP çıkışlı. sensor olarak sıcaklık,nem ve fark basınç ekleyeceğim. yani en azından bir kaç tane analog girişi ve I2C desteği olmalı. kartı altium da tasarlamayı düşünüyorum. biraz profesyonel olacak. ne kadar ucuz, kullanımı kolay ve internette cok kaynak bulabileceğim bir pic olursa okadar iyi olur. hangi pic i önerirsiniz ve işe nerden başlamalıyım. hertürlü kaynak bilgide işime yarar. Teşekkürler.

ete

Artık yeni nesil işlemcilere bakmak gerekiyor.
18 pin işini görüyor ise 16F1827 öneririm. O yetmez diyorsan 28 Pin için 18F25K22 yi öneririm. Oda yetmez dersen 18F45K22 öneririm. Aradıklarının hepsi var bu işlemcilerde. Kaynak bulmaktan neyi kast ediyorsun pek anlamadım ama ben olsam işlemciyi yeteneklerine bakarak, piyasada bulunabilirliği olan ve fiyatıda hesaplı olan bir işlemci şeklinde arar seçerdim. Önerdiklerim bu bu şekilde seçilmiş işlemciler.

Ete

dexta64

ramenia arkadaşım altium diyorsun pic işini ete hocaya soruyorsun. Lahana turşu perhiz gibi.

Ete hocanın notlarını iyi çalıştıysanız. Kaynak sizsiniz.
16F1827 maharetlidir. Geniş pin yapısı için 16F1939. İkisininde PLL desteği var 32Mhz çalışır.