Tek buton ile 4 animasyon

Başlatan adnan yavuz, 08 Mart 2017, 22:07:02

adnan yavuz

Sayın hocam ve arkadaslarım sizlerden yanıt alabilmek icin bu gun itibariyĺe 7 gun haber bekledim..Yeni ikonu da kalktığı icin kimsenin ilgisini cekmiyor..
Sanirim yine ben hata yaptim yeni konu acacagim yerde ayni
yere yazdim..Site uzerinden yazismalarda cok yeni ve acemiyim,kusuruma bakmayin...  Oraya isis ve picbasic dosyalarini göndemistim...Isterseniz yeni konu acip bir daha gonderebilirim...Iyi aksamlar ...Saygilarimla

ete

Eski konunun devamna mesaj yazdım. Sorun açık olarak anlaşılmıyor. Ne istediğin anlaşılmıyor.
Uyar ledi tek bir kere yansın diye bir isteğin var ama programın her seferinde yanacak şekilde yazılmış.
Ne zaman tek yanacak ne zaman tekrar yanacak neden tek yanacak bir kere yansın ne demek bir sürü soru aklıma geliyor.
Bir kere yansın denildiği zaman aklıma led yandı bekledi söndü bu geliyor. UYar ledinin bir kereliğine seçilen kademe kadar yanması farklı bir şey bir kere yanması farklı bir şey. Üstelik hangi konumda bir kereliğine yanacak hangi konumda yanmayacak. Bunları açıklamaz isen nasıl anlayabiliriz lki olayı. Muhtemelen cevap alamamanın sebebide sorunun açık olmamasından kaynaklanıyor olsa gerek.
Şöyle bir açıklama vermen uygun olurdu.
Uyar ledi seçilen kademeye bağlı olarak belirli adet de yanıyor. Her kademe değiştiğinde bir kereliğine seçilen kademeyi göstersin ama aynı kademede başka yanmasın. Ancak kademe değiştirilirse yeni kademeyi göstermak amacı ile bir sefer yansın sonra kademe değişinceye kadar yanmasın . Bu açıklamayı hem nasıl bir açıklama vereceksin onu göstermek için hemde sorunun bumudur demek için yazdım.

Bu konuyu sileceğim eskisinden devam edilecek kirlilik yaratmayalım.

Ete

adnan yavuz

Evet hocam son yazdiginiz paragraf benim tam istedigim durum...uyar ledi  kademe gecitigim de(select butonu ile) yanacak beni uyarmak icin ama çalış butonuna bastigimda uyar ledi yanmayacak ....Hocam kesme alt programi bile dusunmeye basladim..Program da  uyar ledi while wend dongusu icinde hani tekrar tekrar yanmasin bir defa beni uyarsin dedim ama program goto basla oldugundan mecburen calis butonuna bastigumda uyar ledi yaniyor...
Hocam ozur dilerim bu konu gercekten cok uzadi sizi de rahatsiz etmek istemiyorum 8 gunden beri ruyalarima giriyor
uyanip baska yollar deniyorum yine olmuyor...
Saygi ve sevgilerimle...

ete

O zaman ilk mesajına cevap yazmıştım onu görmedin herhalde. Orada verdim programı.
http://etepic.com/index.php/topic,3510.0.html
Ete