16f877a pıc yavaşlaması

Başlatan fzf, 13 Mart 2017, 15:33:05

fzf

Slm arkadaşlar pıc basınç ile yazılmış 5 tane butonla 5 roleyi çektiriyorum  buraya kadar herşey normal şekilde çalışıyor
hazırladığım devrede dışarıdan gelen palsleri saydırıp dıspalylere sayıları gösteriyorum burada dışardan gelen palsler çok hızlı geldıgı için iyi saymıyor onun yerıne contur komutunu kullandım bu seferde pıc çok yavaşladı butonlara bastığımda bazen çekıyo bazen hıç çekmiyor displaye rakamlarda gelmiyor yardım bekledıgım konu şu dışardan gelen bu hızlı palslerı aynı etiket içinde pıc yavaşlamadan nasıl saydırıp ekrana verebilirim yanı dışardan gelen palslerı sayarken aynı anda butonları kullanmam gerekiyor butonlar bu saymadan etkılenmeden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 

ete

Gerek timer0 sayacının ve gerekse Timer1 sayacının harici giriş pinleri vardır. Bu pinlerden giriş yapacak şekilde birini ayarlarsan gelen palsleri geri planda saydırabilirsin. Sana düşen yalnızca zaman tutup süre sonunda pals sayısını alıp başka bir değişkene aktarmak olacaktır.
Ete projelerinde yer alan Frekansmetre projesi bu sisteme bir örnektir. Prensip olarak Tmr1 sayacının harici girişten gelen pulslarını sayar.

Ete

fzf

Alıntı yapılan: ete - 13 Mart 2017, 15:56:31
Gerek timer0 sayacının ve gerekse Timer1 sayacının harici giriş pinleri vardır. Bu pinlerden giriş yapacak şekilde birini ayarlarsan gelen palsleri geri planda saydırabilirsin. Sana düşen yalnızca zaman tutup süre sonunda pals sayısını alıp başka bir değişkene aktarmak olacaktır.
Ete projelerinde yer alan Frekansmetre projesi bu sisteme bir örnektir. Prensip olarak Tmr1 sayacının harici girişten gelen pulslarını sayar.

Ete

Cevap için çok tşkler bişey daha sormak istiyorum dedıgınız gibi yaparsam dispayde aynı anda saymayıda göstere bilecekmiyim

ete

O iş senin becerilerine bağlı. Elinde sürekli sayım bilgisi olacak. Geriye onu ekrana yansıtmak kalıyor.
Ete