esp8266 ile tetikleyerek lopy üzerinden led yakıp söndürme ACİLLL!

Başlatan EMREERGUNNN, 11 Haziran 2017, 17:45:16

EMREERGUNNN

LOPY ÜZERİNDEN LED YANIP SÖNECEK ARTI OLARAK ESP8266 YI DEVREYE BAĞLAYACAK YANİ İNTERNET ÜZERİNDEN ESP İLE KONTROL EDİLECEK O LEDELR LOPY İLE LED YANIP SÖNECEK

MALZEMELER:

LOPY ESP8266 WİFİ ANTENİ

HOCAM 3 GÜNÜMÜZ VAR ACİL YARDIM LAZIM SON SENEMİZ ÜNİVERSİTEDE BUNU VEREMEZSEK MEZUN OLAMIYORUZ HİÇBİR BİLGİMİZ YOK LÜTFEN YARDIM EDEBİLECEK VARSA Bİ AN ÖNCE YAZSIN

Hattuşa

Alıntı yapılan: EMREERGUNNN - 11 Haziran 2017, 17:45:16
LOPY ÜZERİNDEN LED YANIP SÖNECEK ARTI OLARAK ESP8266 YI DEVREYE BAĞLAYACAK YANİ İNTERNET ÜZERİNDEN ESP İLE KONTROL EDİLECEK O LEDELR LOPY İLE LED YANIP SÖNECEK

MALZEMELER:

LOPY ESP8266 WİFİ ANTENİ

HOCAM 3 GÜNÜMÜZ VAR ACİL YARDIM LAZIM SON SENEMİZ ÜNİVERSİTEDE BUNU VEREMEZSEK MEZUN OLAMIYORUZ HİÇBİR BİLGİMİZ YOK LÜTFEN YARDIM EDEBİLECEK VARSA Bİ AN ÖNCE YAZSIN

demek ki çok önemli birşey değil mezun olmak vs. nedenine gelince bu kadar önemli olan bir konu son 3 güne bırakılmaz.

EMREERGUNNN

HOCAM YAPICAK BİRİ VARDI AMA YAN ÇİZDİ BİZDE ORTADA KALDIK MAĞDURUZ YARDIM EDECEK MİSİN ETMİCEKMİSİN :D

Burak

Mesajlar küçük harfle yazılırsa yalnız ..... Bazı forum kurallarımız varda ...

ESP'ye gelince , AT komut setiyle çalışan anlık olarak yüksek akımlar çekmesinden mütevellit besleme sorunu dışında kat-i suretle problem yaratmayan birazcık TCP-UDP-IP altyapısı gerektiren bir entegredir .. Arduino ile hazır çalıştırılmış ,kendini ispat etmiş ,bir ton paylaşım olduğuna eminim , ama bu forumda daha çok bişeyler hazır kütüphaneler ve şip-şak oldu bittiye getirilmeden , daha bilimsel ve anlamlandırılarak sonuçlara ulaştırılmakta olan projeler mevcut ... Keşke çok daha erken gelseydin ... Şahsım da dahil çok fazla sayıda yardımcı olacak üyemiz mevcuttu ..

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

hgz1

LoPy üzerinde WiFi yok mu zaten neden ayrıca ESP8266 kullanılacak?

İlyas KAYA

Burak hocam ; esp yi at modda kullanmadiginiz zaman ısınma vb hiçbir problem çıkartmıyor. At modda 2 amper ile beslerken , direk firmware ile 500ma de bile gayet stabil ve hızlı çalışıyor. At mode zaten çok düzgün çalmi yor sürekli busy hatalari veriyor.
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Burak

Siz hangi modda kullanıyosunuz İlyas Hocam , piyasa malum firmware kaynıyo artık . Sürekli bişiler çıkıyo yeni yeni ..

Burak
Ω Gens Una Sumus Ω

EMREERGUNNN

Lütfen yardım edin.Yapamazsak mezun olamıyoruz.

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: Burak GÜNAY - 12 Haziran 2017, 10:42:01
Siz hangi modda kullanıyosunuz İlyas Hocam , piyasa malum firmware kaynıyo artık . Sürekli bişiler çıkıyo yeni yeni ..

Burak
Kendim yapıyorum :)
Esp12 serisinde artık adc , pwm i/0 port var. Ayrıca bir işlemciye gerek kalmıyor. Arduino nun ide si ile direk programliyorsunuz ama ben visual studio kullanıyorum . Başkasının firmare ine gerek kalmıyor.aynı arduino programlar gibi programlayabiliyorsunuz. Esp ye programı direk olarak usb rs232 çevirici yada visual studio içindeki plugin ile atabilirsiniz. Arduino nun ide si çok eksik kalıyor ancak hazır kütüphane lerden de edit leyip direk esp içine atabilirsiniz.

İlyas KAYA

Alıntı yapılan: EMREERGUNNN - 12 Haziran 2017, 14:48:55
Lütfen yardım edin.Yapamazsak mezun olamıyoruz.
Sitemiz üyelerinden bahadır var ona ulaş o sana yardımcı olacaktir. Facebook dan icat merkezi diye arayın ulaşırsınız.