uzaktan kumanda ile PWM uygulaması yardım.

Başlatan kerem, 04 Temmuz 2017, 17:03:33

kerem

ete hocam çok sağolun büyük bir hayra girdiniz. Allah razı olsun
hocam
1 sinyali vermediği  zaman bütün sistem kapanacak 7 snye bekleyecek (timer kullanılmayacak sleep  komutu kullanılabilir.)
eger 1 sinyali gelmezse 3 defa ard arda tekrar çakmakları çakmalı hocam biz bu çakmak çakma işini tekrar etmedik  herhalde ,programda tek sefer çakmaklar çakıyor sonra sistem kendini kapatıyor .3. defadan sonra tamamen kapatmalı

yani bakacaz geri dönüş 1 sinyali geldi mi?  geldiyse devam edecek .eger 1 sinyali gelmediyse tekrar başa(goto basla) dönderecez. başa döndüğünde çakmak zaten çakacak, yine pic 1 sinyaline bakacak geldi mi diye ,geldiyse devam edecek. 1 sinyali gelmediyse tekrar başa alacak . 3. defanın sonunda 1 sinyali yoksa sistemi kapatacak ve displaya E harfi yazdıracak.
bunun için for döngüsü mü yazdırıp 3 defa döndürmeliyiz ete hocam .

yani basla ile goto basla döngüsünü 3 defa tekrar edecez. 1 sinyali alınırsa sistem çalışacak, alınmazsa sistem 3. seferden sonra sistemi kapatıp displaya E harfi yazılacak teşekkürler.

ete

Her şeyi benden bekleme gerisini sen hallet artık.
Her seferinde aynı şeyleri yazıyorsun bunun anlamı bana bunu yap şeklinde geliyor bana ve buda benimprensiplerime aykırı.
Uğraş biraz kendin yap.

Çok merak ettim şunları neden yeniden yazdın?
" 1 sinyali vermediği  zaman bütün sistem kapanacak 7 snye bekleyecek (timer kullanılmayacak sleep  komutu kullanılabilir.) "
verdiğim örnekde zaten bu şejilde çalışıyor yeniden yazmanın ne espirisi var acaba?

Ete

kerem

öncelikle yaptığınız bütün yardımlar için çok teşşekkür ederim. coğu insana yardımcı oluyorsunuz. gerisini inşallah hal edecem uğraşıyorum da elimden geleni yapacam.
aynı şeyleri yazmamın anlamı siz yapın demek değil, sadece siz ne yapacağımı tam olarak bilmediğiniz için yapacağım şeyi ifade etmek içindir bu kadar yazmam. olayı ve kendimi ifade etmek için bu kadar ayrıntılı yazıyorum .

çok güzel prensibleriniz var ve sizi örnek biri olarak görüyorum.

tekrardan yazdığım cümleyi de bunun için yazdım:
olay tam açıklamak  istedim biraz ölçüyü kaçırmış olabilir.
olay bir üst mesajla bağlantılı olduğu için tekrar yazma gereği duydum.
abartı olmuş ete hocam kusura bakmayın .
teşekkürler.

kerem

ete hocam hamd olsun en son söylediğim sorunu çözdüm :) çalıştırmayı tekrarlattım 3. defada ise alt başlığa dallandırdım. ordada error yazdırıp kapattım. sizin sayenizde siz yol göstermeseydiniz belkide hiç yapamazdım . çok teşekkür ederim.