bu devre çizimi doğru mudur?

Başlatan silas, 22 Ağustos 2017, 09:25:11

silas

merhabalar, pic ile step motor kontrolü yapmak istiyorum. içinde keypad, lcd ekran filan da olacak. 2 tane step motor olacak projede. fakat step motora sürücü bulamadım. dolayısıyla projeyi tam olarak çizemedim. motor için step sürücü öneriniz varsa duymak isterim. 1 motor için 1 sürücü düşünüyorum. tb 6600 4.5A olur mu sizce? bir de bu devrede A portunun geri kalan pinlerine step motor sürücülerden birini, B portunun diğer pinlerine de step motor sürücünün diğerini bağlamak istiyorum. sizce böyle yapabilir miyim? ya da nasıl çizmek gerekir* hatalarım nelerdir?

MC_Skywalker

ete

LCD en az 4 data biti ile çalışır iki tane bağlamışsın. O sistem Tuş Takımı direk pic'e bağlanarak da çalıştırılabilir. Bu durumda 74922 ye gerek kalmaz. Step sürücüleri belirlenmeden ne nereye nasıl bağlanacak kestirmek zor olur.
Ete

silas

hocam, LCD'nin diğer 2 pinini bağlamayı unutmuşum yeni fark ettim kusura bakmayın. pin yetmezse diye 74c922 bağlamıştım hocam. fakat yeter gibi duruyor. 74c922'yi iptal edeceğim. sürücü olarak tb6600 gördüm internette. onu kullanabilir miyim?

skywalker hocam, siz o sürücüyü sürekli tavsiye ediyorsunuz anlıyorum da o sürücü pahalı değil mi? benim baktığımda 50 $ diyordu bir yerde, başka bir yerde de 390TL yazıyordu. bu fiyatlar çok yüksek. benim bütçeme 50-60 TL civarında olan sürücüler daha uygun açıkçası.