RF Alıcı verici adım adım yapımı

Başlatan bahdiyarusta, 09 Ekim 2017, 11:23:07

bahdiyarusta

merhaba arkadaşlar herkes için faydalı olacağını düşündüğümüz RF alıcı verici devremizi
adım adım yaparak detaylı bir video hazırladık,

https://www.youtube.com/watch?v=1Ugl2GhNgyI
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

ete

Nedir bu video hazırlama merakı bügünlerde moda oldu galiba.
Uzun uzadıya videoda anlatma yerine programı vermiş olman yanına da şemayı eklemen işi çözüyorken neden video?
Duyduğuma göre izlenme sayısına göre ciddi parasal getirileri oluyormuş.
Bilenler açıklasın lütfen nedir bu işin kerameti?
Ete

bahdiyarusta

hocam selamlar,

bu tarz videolardan para kazananlar var. da benim yaptığım biraz daha eğitici amaçlı videoyu izlerseniz REKLAM vs. YOK.
FACE sayfamda arkadaşların çok talep etmeleri üzerine böyle bir çalışmayı adım adım yaparak video hazırladım. projenin şeması kodları vs. paylaşmadım ki insanlar hazıra konmasın biz o kadar zahmet edip eğitici bir video hazırlamışız her şeyi ile detaylı anlatmışız. projeyi yapmak isteyen kişiler baka baka yapsınlar öğrene öğrene ilerlesinler istedim.

detaylar;

proteus devre çizimi
proteustan arese aktarma
otomatik baskı devre çizmi
pcb çizerken dikkat edilmesi gereken noktalar
ÜTÜ tekniği ile PCB yapımı
lehim tekniği
PİC BASİC pro kullanımı ve program akışı algoritması
RF modülü tanıtımı
RF kumanda tanıtımı

#SELAMLAR SAYGILAR

- 66 -

Hattuşa

bahtiyar ustam elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş, acaba RF modülün marka ve modelini belirtebilirmisiniz?

bahdiyarusta

aynen arkadaşın verdiği linkteki ürün. tesekkurler
                  - 66 -

umitco

Bu kumandadan 10 adet istesek gümrükte sııntı olurmu 10 adet olduğu için ? yada göndericiye adet yazmamasını söylesek yaparlarmı genelde ? varmı bir yöntemi ?

bahdiyarusta

xr cihazından geçiyorya içindeki adete bakıyorlar ordan  gönderici 2 yazsa nolur :)
                  - 66 -

fatih88

usta eline emeğine sağlık ama o modülü kullanıyorsan pic kullanmana gerek yokki 4013 kullan hem latch hem momentary kullanabilirsin boşuna pic masrafı olmuş yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bir emek var sonuçta nacizane düşüncem bu benim
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

bahdiyarusta

teşekkürler.

amacımız yeni başlayanlar için eğitici bir sunum hazırlamak. tabi ki o entegre ile pice gerek yok ama
bazı öğrenci arkadaşlarımız proje ödevi alıyorlar pic kullanmak zorunlu vs. herkesin işine yarasın diye çok yönlü düşündük.
                  - 66 -

assyh

çok güzel olmuş , emeğinize sağlık.
peki röle yerine mosfet yada transistör kullanılamaz mı? yada kullanılabilecek maksimum mos/röle ne olabilir.

Tekrar teşekkürler
Her bişeye meraklı.