RGB LED SÜRÜCÜ DEVRE PIC16F629

Başlatan sozkarabacak, 28 Ekim 2017, 22:28:09

sozkarabacak

Merhaba,
Aşağıda çizim ve uygulama resimlerini vereceğim devreyi çalıştırdım. Çalışması gayet stabildir. Üzerinde bulunan butonun görevi kısa süreli bir kez basınca renk geçişi sırasında hangi renk varsa ledlerde o renkte durdurur geçişi ve tek renk sabit yanar. uzun süreli butona basınca ledleri off (kapalı) konuma alır. Off konumdayken bir daha basınca sistem yeniden on (açık) konuma geçer ve renk geçişleri devam eder.

sozkarabacak

Sprint Layout formatını açamayan arkadaşlarımız için PDF formatınıda ekliyorum.

sozkarabacak

sozkarabacak

Yazmayı unutmuşum devrede bulunan rx gnd aux pinleri uzaktan kumanda gözü içindir. Buraya bir IR RECEIVER bağlayıp devreyi uzaktan kumanda ile de kontrol edebilirsiniz.

gktek06

Hocam size ulaşacağım bir iletişim no verirmisin

ete

Şükrü yaklaşık 1 yıldan bu yana siteye hiç giriş yapmamış. Umarım bir sorunu yoktur.

@gktek06,
bir soru yada isteğin var ise buraya yazarsan daha çabuk cevap alırsın.

Ete

gktek06

Ete Hocam devrenin hex 12f629 göre yapmış elimde çok sayıda 12f675 var buna uyum sağlamı onu soracaktım eğer olmaz ise ne yapa biliriz

gktek06

Ete Hocam size ulaşacağım bir iletişim verirmisin

ete

neden sürekli birisine ulaşmaya çalışıyorsun. Çok mu özel söyleyeceklerin acaba. Değil ise burada sorununu açıklayabilirsin belkide başkalarıda yararlanır yada soruna cevap verebilirler. İlla mesaj yollamak istersen aşağıda veriyorum iletişim bilgisini. Prensip gereği telefon numarası vermiyorum.

erol.erdal@gmail.com

ete

Y_K

O kodları burada paylaşırsan başta erol hocam olmak üzere diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar diye düşünüyorum sende soruna çözüm bulmuş olursun hem biz öğrenmiş oluruz zaten baskı devreleri paylaşmışsın.kodlar devlet sırrı değilse tabi.

ete

Paylaşacak kod hex olarak var söylemiş arkadaş. BAs yada PBP dosyası olsa bir şeyler yapabilirdik.
Şöyle yapılabilir. Bu hex dosyasını 675'e yükleyip en azından deneyebilirsin. 629 ve 675 arasındaki bariz fark 675 de ADC kanallarının olması. Bu durumda 675 ile ilgli programın başına ADC yi iptal edecek komut eklemek gerekir. Bu olmadan çalışmayabilir.

Ete

gktek06

Devlet sırayla alakası yok bende yeniyim aranızda paylaştıkça hersey güzel olacak ben sadece fazla soru sorup milletin kafasını şişirme istemedim ete Hocam 629 yerine 675 attim programı ama çalışmıyor bana bu devreyi biraz modifiye edecek biri lazım mevzu bu

ete

Sana devreyi değil programı yenifen yazacak biri lazım. Bu devre RGB led sürüyor. Bu işlemcide dahili pwm modülü yok. Demekki yazılımla 3 adet pwm çıkışı elde edilmiş. Kolay bir iş değil. Ayrıca tek butonla birkaç ayraksiyonda yaptırılmış. Dahada önemlisi RGB de renk geçişleri nasıl ayarlanmış bilmiyoruz. Ancak aslını çalışırken izleyip benzeymeye çalışılabilir. Sonuç olarak toparlarsak bu sitede birisi hazır program isterse hemen yazıp vermiyoruz. Amacımıza ters düşüyor. Amacımız bu işi istekte bulunanın yapması ve tıkandığı noktada yardımcı olmak işin nasıl yapuldığını öğretmek.
Hazır program lazım ise belki birisine ücreti karşılığında yaptırabilirsin.
Ete

gevv