Konpanent test cihazı yardım!!!!

Başlatan fatih88, 01 Kasım 2017, 22:06:48

er-da

besleme 10v değilmiş  iyi okumamışım +-12v olacakmış  projeyi google de aradım ilk başta üç adet pdf  var  başka başka sitelerde yapmışlar  bir bak istersen
https://www.google.com.tr/search?q=curve+tracer+dr.george+R.+steber&dcr=0&source=lnms&sa=X&sqi=2&pjf=1&ved=0ahUKEwi6lcHX-KTXAhXSblAKHcLAA7YQ_AUICSgA&biw=1920&bih=931&dpr=1

fatih88

Bu yaptığım devre 2. Devre onurincinin gönderdiği devrenin eğrileri güzel bu devreyi halihazırda sorunsuz kullanan varmı bilemiyorum sadece devrenin voltaj sorunu var 10v kademesinde 2.5v geliyor diğer kademeler daha küçük voltaj veriyor opamp devre analizi yapabilen biri kesin sorunu çözer ama malesef opamlarla aram çok yok 2 gündür yoğun bir şekilde bunla uğraşıyom :(
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

fatih88

konpanent test cihazı kullanan yokmu hic gerçekten çok uğraştım bir arpa boyu yol alamadım internetteki dirençlerle yapılan devreyi kurdum onlar çalışuyor ama kondansatör eyrileri çok bozuk stabil çalışan devresi olan herhangi bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olabilirmi

www.fayelektronik.com

a.zorba

test edilmiş bir devre  ğüzel bir pcb çizersen ve paylaşırsan yeniden yaparım .

fatih88

Usta 50hz bir devre galiba bu bunda sanırsam max volt 8 galiba bir inceleyim çizersem kesin paylaşımı
Teşekkürler

www.fayelektronik.com

ete

a.zorba,

Rar dosyası hasarlı diyor. Dosyayı silip yeniden sağlam olduğunu kontrol ettikten sonra yeniden yüklermisin.

fatih88

Abi hameg se ben indirdim ama bir sorun çıkmadı

www.fayelektronik.com

fatih88

Ete Hocam halihazırda kurulu olan devrede bu bu çalışıyor ama kısmen skop eğrileri gayet başarılı

www.fayelektronik.com

a.zorba

8v çogu uygulamada yeter . voltajı yukseltırsen başka sorunlar ortaya çıkıyor iyi kötü bir tane  başlangiç olarak yap üzerinde çalışırsın .

a.zorba

ete hocam tekrar indirdim sorun gözükmüyor

fatih88

Anlıyorum usta da zener eyrilerini göremiyorum dediğim gibi ben polart6000 kullandım max voltajı 30v max frekans 2 khz idi bu devreyi hobi olsun diye değil kullanmak için yapıyorum bu devre oldu mu ben ölçü aleti bile kullanmıyorum yinede yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim

www.fayelektronik.com

ete

Bende tekrar deniyorum arşiv hasarlı vs diye ikaz veriyor anlamadım.
Neyse siz yüklüyorsanız sorun yok.
Ete

fatih88

Ustalar peki benim verdiğim voltaj ve kare dalgayı sinüse dönüştürebilecek hazır bir modül var mıdır?

www.fayelektronik.com

a.zorba

bende t6000 kullanıyorum .(bu tür cihazların baba sıdır ) T6000 varken neden buna ihityaç duydun.

fatih88

Usta ben yaklaşık 12 yıl tomoğrafi emar cihazları tamiri ile uğraştım çocuğum olduktan sonra şehir dışı ve yurt dışı seyahatlerinden dolayı bu işimi bırakmak zorunda kaldım eve ufaktan atölye kurmaya çalışıyorum polar gibi cihazlar çok pahalı olduğu için evde kullanım için zor aletler bundan dolayı anolog skop alarak onun gibi işimi görecek bir ürün yapmak istiyorum vı test cihazı hakkında bilgisi olan biri olursa diye buraya form açtım yazılım konusunda fena sayılmam ama analog elektronikte çok iyiyim diyemem anlaşılan dijital elektronik bu işe sadece yetmiyor sinüs eğrisi bütün planlarımı çöpe atmama sebep oldu

www.fayelektronik.com