pic12f675 ve lm2576-5v çalışmıyor

Başlatan bahdiyarusta, 02 Kasım 2017, 19:04:00

bahdiyarusta

arkadaşlar merhaba,
yaptığım bir devrede çok tuhaf bir şey ile karşılaştım
devrede lm2576-5v ile 12f675 pici kontrol edecek butona 1 defa basınca motor 10sn ileri tekrar basınca motor 10sn geri çalışacak.
herşey yolunca similasyon çalışıyor. ama devrede GP4 çıkışı bir türlü çıkış vermiyor.  bir çok yol denedim olmadı en sonunda beslemedeki lm2576-5v söktüm 7805 taktım çalıştı devre sorunsuz. ama lm2576-5v ile neden olmadı acayip takıldım. sizlerde bir göz atarsanzı hatayı gözden kaçırmış olabilir miyim acabaa
<<<***bahdiyarusta****>>>
                  - 66 -

ete

LM2576-5 in sağlam olduğundan emin misin?
Şemada bir kusur göremedim. Programda olmayınca işin o kısmına bir yorum getiremiyorum. Ama 7805 ile çalıştı diyorsun bu durumda 2676 bozuk olması gerekiyor başka açıklaması yok. En azından çıkışında 5V varmı ona bakıver.

Ete

bahdiyarusta

Devreyi 2 defa yaptim. Farkli malzemeden. 2 devremde 2576yi degistirdim... sonuç ayni. Cikista 5v goruyorum.
                  - 66 -

ete

saçma bir sonuç. Yinede programı görmek isterim.
Ete

kgguler

pic besleme pinlerine 100nf bağlayıp dene

bahdiyarusta

picin beslemesinde 100nf var kodlar ekte.
                  - 66 -

bahdiyarusta

arkadaşlar sorunu buldum 4.taktıgım lm2576 ile sorunu çözdüm. problem entegresinin sahte olmasıymış galibaa
                  - 66 -

ete

Bu dahada saçma. 5V çıkışta görüyorum demiştin. Sahte entegre 5V tu nasıl ürertiyor acaba?
Ete

bahdiyarusta

5v veriyor ama 20ma 1.led yanıyor. 2.led yanmıyor. anlamadım ki bende tuhaf bir iş
                  - 66 -

est32

Osilaskop ile voltaj çıkışına bakmak lazım. Muhtemelen yüksek bir peak yapıyor ve işlemciyi etkiliyordur.
Mc34063 ile bu sorunu yaşıyorum ve hala çözemedim. Anlık olarak 40 volt üzerinde bir çıkış veriyor.

rexo

Alıntı yapılan: est32 - 04 Kasım 2017, 15:45:20
Osilaskop ile voltaj çıkışına bakmak lazım. Muhtemelen yüksek bir peak yapıyor ve işlemciyi etkiliyordur.
Mc34063 ile bu sorunu yaşıyorum ve hala çözemedim. Anlık olarak 40 volt üzerinde bir çıkış veriyor.
Yük de iken mi anlık voltaj veriyor gerçekten merak ettim .
Pcb çizimini görmek isterim.

est32

F®T

Bobin olarak direnç tipimi kullandınız.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

bahdiyarusta

kondansatör tipi bobin. idi devre şeması vs. ekte var
                  - 66 -