Makine İçin Kontrol Kartı

Başlatan rayman, 06 Aralık 2017, 15:29:04

rayman

Evet kaynak makinesinin. Ancak , anlatmak isteidiğim şu : Bu kartların çoğu analog. Vede sürekli arıza yapıyor.... O yüzden bir tane böyle bir çalışma yapalım dedik. Etehoca maalesef yardım etti yaptık ama , oda işlemcinin sorunlarına denk geldik. Pfickit ile Pic16f886 maalesef yüklenmiyor.... Yani okadar araştırmama rağmen , sildim pickit2 yi , hatta Dat dosyasını C ye attım yeni bir güncel klasör yükledik yine olmadı... O yüzden bu iş bu entegre ile olmayacak. İŞlemciyi değiştirmek lazım. Bu devreyi analog yaparım . Ancak , sorun olacak diye işlemci ile basit..
https://www.youtube.com/watch?v=2s1r5Agz_yo

F®T

Umarım işlemci kaynak anında oluşan yüksek akımdan kaynaklanan parazitlerden etkilenmez.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fatih88

%100 etkilenir kaynağı vurduğun anda pic reset atacaktır muhtemelen pic deki bu sorunu ben bir türlü çözemedim indüktif yüklerde genelde sapıtıyor muazzam bir fitreleme yapılırsa belki pic il kaçtane aşırı akım çeken devre yaptıysam sanayiye hiç biri düzgün çalışmadı bu sorunu siteyede yazdım ama çözüm bulamadım inşallah senin devre düzgün çalışır
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

F®T

acaba orjinal devre neden analog entegrelerle dizayn edilmiş.işlemci kullanılmışsada çok önemli koruma devreleri konulmuştur.
"Hakk" şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

fatih88

haklısınız ben çok anlamam kaynaktan ama trafocu bir arkadaşım trafoları otomatik kaynatmak için bir makina yapmıştı pic le birine yaptırmış olmamış oda kaynak makinasının karını kullanmıştı çatır çatır çalışıyor bence indüktif yüklerde pic mikrolar pek başarılı degil zannımca belki sıkıntı çekmeden kullanan arkadaşlarımnız vardır ama ben şahsım adına başaramamıştım bu yüzden bu aralar atmega serileriyle yazılım yazmaya başladım inşallah onda böyle bir sorun olmaz yoksa hayal kırıklığı sırf emk problemi için yeni bir işlemciye yöneldim tabi birde işin yazılım boyutunu öğreniyorum aynı sorunu yaşarsam emeklerim çöp olacak
bilgi paylaştıkça çoğalır!!

www.fayelektronik.com

karacan451

Alıntı yapılan: fatih88 - 14 Aralık 2017, 20:39:53
haklısınız ben çok anlamam kaynaktan ama trafocu bir arkadaşım trafoları otomatik kaynatmak için bir makina yapmıştı pic le birine yaptırmış olmamış oda kaynak makinasının karını kullanmıştı çatır çatır çalışıyor bence indüktif yüklerde pic mikrolar pek başarılı degil zannımca belki sıkıntı çekmeden kullanan arkadaşlarımnız vardır ama ben şahsım adına başaramamıştım bu yüzden bu aralar atmega serileriyle yazılım yazmaya başladım inşallah onda böyle bir sorun olmaz yoksa hayal kırıklığı sırf emk problemi için yeni bir işlemciye yöneldim tabi birde işin yazılım boyutunu öğreniyorum aynı sorunu yaşarsam emeklerim çöp olacak

Pic le yaptığımız emk sorunu olan devrenin önlü ve arkalı Fotografları atarmısın. Yeni işlemci kullansan bile aynı sorunları yaşarsın.

rayman

Bu işi çözemedik.... Yani yarım kaldı .