pic basic grafik lcd icin bmp converter programi

Başlatan Tarik konca, 14 Aralık 2017, 20:25:20

Tarik konca

pic basic icin grafik lcd  ler icin kutuphane yazmaya basladigimda

ekranda resim de gostermek guzel olur dusuncesiyle bmp to pic basic table converter

programi aradim sadece resmi goster  ve cikti al tarzinda bir sey bulamadim buldugum bir kac tane

programi da ben kullanamadim veya begenmedim istedigim suydu programi ac resim dosyasini goster

convert dosyasini cikti al fakat yok surasina su ayari yap burasina bu ayari yap su ayari degistir

bu ayari degistir bunlar bana gore degil hazir bir tablo buldum onuda denemelerimde kullandim

denemeler bitince  biraz daha aradim hep ayni seyler ve sagdan soldan acilan reklam siteleri

link yonlendirmeli reklam siteleri viruslu dosyalar berbat bir durum ve detayli

bir anlatim yok pic basic icin convert butonuna bas cikti al diyorlar fakat ciktilar ise yaramiyor

programlar calisirken eksik dosya hatasi  veriyor arada internette virussuz bulabilirsen

ne bulduysam anti virus cogunu sildi guvenmek zorundayim yillardir sorunsuz kullaniyorum

cok ugrasmak gerekiyor pic basicin sitesinde hic bir sey bulamadim cunku onlar hala

grafik lcd lerin varligini kabul etmiyorlar ki kutuphane lerine eklemiyorlar

neyse is yine bana kaldi pc programlamayi biliyorsan sagda solda niye program ariyorsun tembellik etme

otur kendin yaz dedim ve basit bir sey yazdim 5 dakikada visual basic 6.0 da yazdim

program aceleye geldigi icin su anda resmi boyutlandiramiyor renk duzenini degistiremiyor

bu isleri XnView-win-full v 1.31 programina yaptirdim daha sonra benim programla %100 pic basic uyumlu

ciktiyi aldim

isleme baslangic:

programlari acarken yonetici olarak calistirmayi unutmayin disk erisimi dis duzende yazma istekli olacagindan

gereklidir yoksa hata verir

XnView-win-full programini indirin kurulan versiyonu var direk calisani var hangisini isterseniz

program ucretsiz  XnView programini acin dosya ac secenegi ile resim dosyanizi acin resim sekmesinin altindan

ikili olarak cevir secenegini kulllanin resim sekmesinden yeniden boyutlandir sekmesini kullanin ordan 128 e 64 olarak

boyutlandirin farkli kaydet secenegi ile resmi bmp file olarak kaydedin  benim programi acin bmp file open la dosyayi acin

convert to save secenegi ile dosya ismi.inc formatinda kaydedin  daha sonra inc uzantili dosyayi program klasorunuze

kopyalayin

dosya ismini benim ornekde oldugu gibi tanimlayin derleyin isis de calistigini gorebilirsiniz

ornek klasorde ben 9 tane resim dosyasi tanimladim sira ile gosterip ekranin renklerini ters ceviriyor

anlattigim duzende convert etttim sorun yok programimi XnView den kurtarip butun isleri kendi yapar hale daha sonra belki

duzenlerim gerekli dosyalar ekde

Tek Care Format C: