16f628a. 64 bit. Osc yardım

Başlatan zeus48, 21 Aralık 2017, 00:40:35

zeus48

Arkadaşlar mrb bugün win 10 geçtim 64 bit. Ekteki 16f628a 
İle yaptığım program  isiste çalışıyor  fakat  pic yükleyip  devreye taktığımda çalışmıyor.  Osc ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Datasına baksamda birşey anlamıyorum
Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar

ete

Programda tek kusur açılış gecikmesi yok. Basla satırından evvel pause 300 yazıp tekrar derle ve çalıştır.
Çalışması gerekir. Çalışmıyorsa kusuru yaptığın devrede aramak gerekiyor. Devreyide biz göremediğimize göre sen bakacaksın artık.

Ete

zeus48

Ete hocam dediğinizi yaptım olmadı. Devrede
Değil deney borcunda çalıştırıyorum . Aynı yazılımı Xp Dr derliyorum 32 bit çalışıyor  ama win 10 derliyorum çalışmıyor. Çözemedim. Win 10. 12f675 deniyorum oda çalışıyor. 16f628a çalışmıyor

Hattuşa

muhtemelen mcu yu yüklediğiniz pickit vb yükleyici işlevini yapmıyordur. 64 bit windowsunuz uyumsuz olduğundan

zeus48

Hattuşa

son yüklediğiniz windows kaç? eğer windows 10  yüklediniz ise, pickit2 ikonundan özelliklere girip uyumluluk modunu windows 7 vb e alabilirsiniz

İlyas KAYA

Konfigrasyon ayarınızin tag lari hatalı;
Doğrusu şu şekilde olmalıdır

#CONFIG

__CONFIG  _INTOSC_OSC_NOCLKOUT & _WDT_ON & _PWRTE_ON & _MCLRE_OFf & _LVP_OFF & _CP_ON

#ENDCONFIG
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

zeus48

İlyas arkadaşım bunları nereye yazacağım yada. Nereden değiştireceğim

ete

Şayet PBP3.x versiyon kullanıyor isen İlyasın verdiği config satırlarını programın en başına eklemen ve orada yazılı olanları çıkarman gerek. Eskisi ile yenisi yer değiştireceksin yani. Değil ise bir şey yapman gerekmiyor.
Ete