HC-12 RF Modül

Başlatan PIC_man, 04 Ocak 2018, 23:59:55

PIC_man

Merhaba Arkadaşlar,
Bir projemde kullanmak için HC-12 433 MHz modül aldım fakat bir türlü çalıştıramadım. Eski tip 433 MHz RF alıcı ve verici olarak kullanılan modüllerde çalıştırdığım programı çift yönlü çalışan HC-12 de çalıştıramadım. Bu modülü kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu arada modül Arduino kartlarla  çatır çatır çalışıyor.

furkan41

Ben HC-12 Yİ Arduinoda bir projede kullanmıştım uzak mesafe için kardeşim şimdi onun ayarları var AT komutları ile yapıyorsun Ve 127 kanal aynı kanalda olup olmadığını kontrol etmen gerekiyor ve baudrate ayarlarınıda yine at komutlarıyla yapman gerekiyor bunun yanında GÜCÜ'NÜ de yazılımsal olarak AT komutlarıyla yapman gerekiyor senin için  data kataloğunun PDF adresini buraya koyuyorum ordan bak. ayarlamalarını yap ve şöylede birşey var biliyorsun cevre elemanlarıyla mikrodenetleyicinin calışma hızı  aynı değil ise sorunlar oluşur yani pici ayarladığın baudrate ile hc-12 nin kendi baudratesini aynı hıza getirmen gerek.

https://www.elecrow.com/download/HC-12.pdf

PIC_man

Sıkıntıyı çözdüm şimdi ise hem donanımsal hemde yazılımsal kesmeyi birlikte kullanmam gerekiyor. buda programın çakılmasına neden oluyor.