Dokunmatik Buton Kontrolü (CVD system)

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:26:39

myders

Arkadaşlar kolay gelsin. Konu açılalı çok uzun zaman olmuş, fakat yinede yazmak istedim. Türkçe doküman buradan başka bir yerde yok...kapasitif dokunmatik butonla ilgilenenler varmı hala, bu  http://www.pcbheaven.com/circuitpages/PIC_Capacitance_Sensor_with_Multitouch_Function/?p=0 arkadaş yapmış fakat 16f1937 kullanmış denemek istedim piyasada 16f1937 yok deneyemedim. asm kodları var ben jalv2 kullanıyorum ona adapte etmeye çalıştım olmadı. 16f628 veya 16f877' yle yapılabilirmi? yapanlarınız varsa irtibata geçebilirmiyiz...
İyi çalışmalar...

ete

Kullanacağın işlemcide Kapasitif Dokunma modülü olması gerekir. Adamın kullandığında 16 Kanal olarak varmış.
16F628 ve 16F877 nin ikisinde de bu modül yok. 16F1827 de var.

Ete

myders

pic 16f1937 den e-bay dan 50 tane sipariş verdim.

myders

AT42QT1010-TSHR bunu programlamak gerekiyormu? yoksa özel üretim mi..

rexo

AT42QT1010-TSHR  programlamaya gerek yoktur .

. Kağan

Pic dışında konu demekle bunu kasdetmiştim. Programlanmıyor. Bazı özelliklerini (hassasiyet vs.) 1 tane kondansator, 1 tane direnç değeriyle ile oynayarak ayarlıyorsunuz.

myders

ETE hocam kapasitif dokunmatik butonlar hakkındaki yazınızda Relaxion sistemiyle ilgili denemeler yapacağınızı söylemiştiniz. Böyle bir çalışmanız oldumu?

ete

Ph.D.

Merhaba Ete hocam,

Bu konunun en başında verilen link çalışmıyor. Acaba benim bilmediğim başka bir yerde çalışan link var mı? Yoksa ve yeniden yüklenebilirse sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.
...hiç...

ete

Link çökmüş. Bu nedenle linki kaldırdım ve dosyayı mesaja ekledim. Yükleyebilirsiniz.
Ete