60 adet saniye Led i ile donatılmış dijital saat

Başlatan ete, 04 Eylül 2011, 10:50:34

ete

Ledleri süren 595 lerin şemaya uygun olarak birbirlerini sürmeleri gerekir. Senin devrende bu karışmış. Devreyi şemaya uygun hale getir.

Ete

abdulsameta

Baski Devrede sıkıntı yoktu ama sorunu buldum. 595 degistirince duzeldi. Tesekkur ederim cevaplariniz icin.

pasa

çalışma prensibini anlatabilicek birisi varsa lütfen yardımcı olabilir mi

ete

Saatin çalışma prensibi sorulurmu?. Saat işte.
Çerçevede 60 tanel led var ve her sn değişiminde bir sonraki led yanarak saniye değerinide led ile gösteriyor.
Aynı zamanda ortam sıcaklığını ve tarihide göstermektedir.

Ete

pasa

saatin değil devrenin çalışma prensibi ni sormuştum ete bey

Mucit23

Alıntı yapılan: pasa - 19 Mayıs 2015, 21:19:20
saatin değil devrenin çalışma prensibi ni sormuştum ete bey

Anlatsak roman olur.
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

gurhan

slm. elektrobilim sitesi açıkken 2011 yılında topluca 120 led saat baskı devresi yaptırmıştık. yapan arkadaşlar yaptı. ben iş yoğunluğu ve bulunduğum yerdeki imkan kısıtlılığından dolayı yapamadım. yarım kalan projeyi bitirmek istedim. ancak elektrobilim sitesi kapandığından bu projeyi yapan arkadaşlara ulaşamıyorum. başka bir sitede şevketbircan isimli arkadaş dökümanları daha önce göndermişti. fakat 2 pic hex ini yükledim fakat birinde hex dosyasını bulunamadı diye hata veriuyor. dökümanları paylaşsam yardımcı olabilecek var mı. ondalıklı ve ondalıksız hex çalışmıyor

kadircik

sanırım bu saat ayrı animasyon ayrı kumanda ayrı

kadircik

Şayet mesajların ilk sayfasında verdiğim RAR dosyasın içindeki ,"Saat_4e5_60led_ISI.BAS" isimli dosyayı kast ediyor isen;
Simulasyonda hızlı çalışsın diye ısı okuma kısmına sanki okunmuş gibi bir satır ilave etmiştim. Bu satır o programda açık kalmış
Aşağdaki satırları bul
SENSOROKU:
'-----------------DİKKAT İSİS'de BU SATIR AKTİF EDİLECEK----------------------
           ham=$0200:Gosub hesapla:return 'NORMAL ÇALIŞMADA BU SATIR SİLİNECEK
'------------------------------------------------------------------------------

Açıklaması üzerinde Normal çalışamda bu satır silinecek demişim. Bu satırı silersen program doğru çalışır.
ilk mesajın en sonundaki dosyayı indirdim hep 32 derece gösteriyor belirttiğiniz yerdeki satırı silince saat komple ekran gidiyor,aslında niyetim hem fazla gösteriyor onu halletmek hemde, derece sembolini yer değiştirmekti anlattığınız üzere UĞRAŞTIM  ama saat ya çalışmıyor yada sabir 32 derecede kalıyor nerede hatam var acaba.

kadircik

sorunu SAAT(45).HEX uygulamanızla çözdüm..

Hasan5959

Hocam merhabalar bu işlerde yeniyim de kusuruma bakmayın saat hex.dosyasının not defteri ile açtım ama diğer dosyayı hangi yardımcı programla açmam gerekiyor

ete

diğer dosya hangisi?, uzantısını söylemen gerek. Ben yinede olası dosya uzantılarına göre söyleyeyim.
BAS yada PBP uzantılı dosyalar MicroCode Studio ile
DSN uzantılı dosyalar Proteus ile açılır.

Ete

xc10

Hocam merhabalar ...Projenenizin 16f648 e göre düzenlenmiş ve çalışan bir devre kartı var elimde....Verdiğiniz sprinloyut ve elimdeki devreyi karşılaştırdığımda alarm fonksiyonu hariç birebir gibi gözükmektedir...Verdiğiniz 16f88 hex dosyasını kullanarak 16f88 işlemcisi ile devreyi çalıştırdığımda devre sadece sıcaklığı okuyor çevre animasyon ledleri çalışıyor fakat saat fonksiyonuna sıcaklıktan asla dönmüyor....Ancak tuş yardımıyla saat ayarı yapaılabilirken ayar yapıldıktan sonra  tekrar sıcaklık ölçüm konumunda kalıyor....Kafama bu takılıp duruyor elinizde 16f88 e göre dsn dosyası varmı?Tekrar tekrar karşılaştırma yapmak ve sorunu çözmek istiyorum....

ete

Aradan zaman geçti bazı şeyleri hatırlamak zor gerçekten.
1. sayfadan itibaren baktım 1. sayfa sonunda bir dosya vermişim içinde mevcut F88 li dosya RAR içindeki diğer rar dosyasına bak.
İşte linki
Dosya yerinden silindiği için mesaja ekledim (22-02-2018)

Ete