Dijital Saat

Başlatan ete, 28 Ağustos 2011, 13:49:54

k0puq

evet jdm kullandım yükleme sorununu nasıl çözebilirim.

ete

Bu devreyi yüzlerce kişi yaptı hepside çalışıyor.
Bana kalırsa yazılımda değil yapanda sorun var .
Bu konuda kesin kararlı isen sorunsuz bir yazılım bulman gerekecek o zaman.

Ete

Mucit23

Dediğim gibi JDM ile fazla uğraşmadım. Bu yüzden pek bilgim yok açıkçası. Ben Winpic800 ile çözmüştüm. fakat aradan çok zaman geçti. Ne yaptım nasıl yaptım inan hiçbir fikrim yok. Sende Winpic800 ü bi incele
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

k0puq

haklısınız hocam sizin kadar iyi değilim.yazılımı tekrardan yüklicem.umarım çözülür.yalnız bişi daha dicem.uln2003 çıkışlarında 12 V olması lazım dimi ölçerken bu gerilim miktarı çıkmıo çoğu zaman.

ete

ULN2003 NPN transistör dizisidir. Beys ucuna 74HC595 den gelen segment uçları girilir. Çıkışlarından GND çıkar. Pozitif gerilim çıkmaz. O yüzden ortak anot display kullanıyoruz. Displaylerin  segment uçlarına ULN2003 üzerinden GND veriyoruz. Ledin yanması içinde Ortak uçlara +12V veriyoruz. Bunu anlaman gerekirdi.
ULN2003, + beslemesi olmayan bir entegredir. Yalnızca GND beslemesi vardır. Artıyı nasıl çıkartacak sence?

Ete

k0puq

hocam artı demedimki zaten displaylerin anaduyla uln2003 'ün uçlarını ölçtüğmüzde 12 çıkması lazım dimi.bunu diyorum ben ulnden +12 çıksın demedim.

k0puq

herkese teşekkür ederim devre çalıştı.sorun yazılımmıs.düzgün yüklenmemiş.pickit2 almaya karar verdim.yoksa yüklemede hep sorun çıkarıcak bu programlayıcı.

ete

Kopuq,

Artı dememişsin ama ekside dememişsin. Onun adı GND veya 0V dur. 12V dersen artı anlaşılır. Bu nedenle söylerken dikkat etmek gerekir. Ben çoğu zaman karıştırılmasın diye birde LOW çıkar diye ekliyorum.

Ete

k0puq

peki hocam dedikleriniz aklımda sağolun.

erdoganacun

ete  hocam   kolay gelsin  diyorum   bu  sayfadaki  yayınladığınız  ds1307   saat  var  isteyene  dosyasını  gönderirim  demişsiniz  benden  sizden dosyasını  rica  edebilirmiyim  saygılar hocam

hocam  istediğim  saatin   resmini  ekliyorum   elinizde  bir  çok  saat  dosyası  olduğu  için  hatırlatmak  amacıyla  resminide  ek   dosyada  verdim

ete

Proje ilişiktedir.

Ete

erdoganacun

hocam  saygılarımı  sunuyorum  teşekkür  ederim

3mZ

Ete
Hocam hazır konu açılmışken bir zamanlayıcı kartı hazırlıyorumda sizi projelerinizdeki kullandığınız ds1307 li devreleri inceleyip benimkine ds 1307 eklemeye çalıştım fakat bir sürü saçmalıyor bu tür konularımıda siteye yansıtıp kirlilik etmek istemiyorum.

Sizden ricam şu; eğer elinizde 2*16 lcd bir satırında ds1307den aldığı saat bilgisini dakika-saat-saniye şeklinde gösteren bir devre varsa paylaşabilirmisiniz tabi varsa.
Çünkü hocam sitede yığınla saat projeniz var elinize sağlık emek vermişsiniz ama hocam o bölümü ayırmada başarılı olamadım.

hürmetler
3mZ

ete

3mZ,
Eski site de başlayıp bitirdiğimiz haftalık timer projemizde DS1307 kullanmıştık diye hatırlıyorum. LCD ekranda var. Aradığın o olabilir. Onun dışında LCD li saat projesi hatırlamıyorum.

Ete

xoom

mrb.. acaba içinde saat olmadan sadece 2 farklı sıcaklık değeri okumak için saat programında ne gibi bir değişiklik yapmalıyım ? sıcaklık ölçümü yapılan kodları 2 defa farklı pinler için çalıştırmak yeterlimidir ? 2 sıcaklık farklı displaylerde olucak.