TEA5767 PIC16F628 Dijital PLL kontrollü FM Radyo Alıcı Sistemi

Başlatan ete, 28 Ağustos 2011, 14:14:12

ete

Pic çalışıyor olsa gerek yoksa ekranda bir şey göremezdin. Ancak bir şeyden daha emin olmak gerek. Tuşa basınca frekans değişiyormu acaba. Gerçi ekrana pll yazdırdığımı hatırlamıyorum sende neden yazıyor acaba.
Ekranda değerler değişiyor ama radyoda tık yoksa modül hatalı yada yanlış monte edilmiştir. Oraya yoğunlaş. Varsa bir başka modül dene.
Ete

ilkerhan

Hocam modulu yerinden cikardim. Ekranda yazi var hic bir tus calismiyor. Bastigim tuslara tepki gelmiyor. Birsey programi kilitliyor sanirim ama hala bulamadim.

ete

Modülü çıkartırsan program kilitlenebilir zira modülden PLL onayı almak istiyor onay gelmeyiince onu bekler durur .
Denemelerini modül ile yapman gerek. Takıncada aynı durum var ise o modülü değiştir bana kalırsa.
Ama önce bütün besleme voltajlarını kontrol et şemayı takip ederek devrenin aynı olduğundan emin ol.

Ete

ilkerhan

Hocam sanirim modulden herseyi kontrol ettim 87 mhz de sabit kaliyor. Sanirim bendeki modul uygun degil. Sizde modul var mi fazla?

ete

mehmetd

Ete hocam merhaba,
Devreyi yapmaya karar verdim. Anfi kısmını yapmasam, kendi anfimi kullanmak istiyorum. Bu durumda 4066 ile bağlantılı olan RA2, RB4, RB6 ve RB7 pinlerini boş mu bırakmalıyım veya VCC, GND ye mi bağlamalıyım. Teşekkür ederim.

ete

xc10

Ete hocam merhaba  15 kanal hafızalı  radyonuza ilk versiyonda olduğu gibi tda 7056  uyarlayarak volume artırıp azaltma için sonradan  bir eklentiniz oldumu?Aslında bu projeyi böyle olursa gerçekleştirmeyi düşünüyorum...

ete

Sorunu pek anlamadım. Radyo zaten TDA7056A ile gerçekleştirilmiş idi. Bu hali ile defalarca yaptım bu radyoyu. Volum kontrolü voltaj ile yapılıyor programda da 16 kademeli bir volum kontrolü eklenmiş vaziyette zaten.
Bunun dışında farklı anfilerle farklı volum kontrolleride uyguladım ama hepsi birer proje idi ve öylece sahiplerine yollandı elimde ne dosya var ne de bir bilgi.
Ete

xc10

Su anda bilgisayardan 15 kanal hafızalı radyo projesinin şemasına tekrar bakamadığım için hatırladığım kadarıyla volume kontrol için tuş hatirlamiyorum.Sorumda tamda buydu devreye 7056 anfi kontrol yapmak için yazılımda volume tuş eklentisi yapılması gerekiyor .Bunu sormuş tum size?

xc10

Ete hocam tekrar baktım şemaya ama volume kontrol pıc 16f877 üzerinden yapılmıyor...

ete

@XC10,
15 Hafızlaı program aslında bana ait değil. Ana Kodlar bana ait ama bir arkadaşımız benim kodları geliştirerek 15 hafızalı hale getirmiş. Program üzerinde çalışma yapıp oraya volum kontrolü eklemek programa hakim iseniz kolay ancak şu anda programa hakim olduğumu söylemek zor. Yapılacak işlem sırası şöyle,
Öncelikle şemaya volum kontrolü için 2 adet buton eklemek , daha sonra volum kontrol edecek şekilde devreye 7056A-4066 lar ve diğer yan elemanları eklemek gerekiyor. Bu şema tadilatını sen yap buraya koy sonra bende programa volum kontrolünü ekleye çalışayım ne dersin?
Ete

xc10

xc10

Ete hocam projenizin ilk versiyonunun ısıs dosyasını yüklerseniz buraya onu uyarlamam çok kolay olacaktır...

ete

1. sayfada yeni versiyonu vermek için bir mesaj atıp dropbox linki vermiştim. Ancak Dropbox dosyaların yerini değiştirince bu tür linkler çalışmaz oldu. Bende mesajı değiştirip oraya dosya ekledim. Onun içinde mevcut.  (Benim 2. ci mesajım)

Ete