mini pcb cnc

Başlatan kotan04, 25 Şubat 2013, 23:43:44

xoom

Teşekkürler arkadaşlar geçen zaman içinde başka bir program buldum( Flatcam)  bu programı daha çok beğendiğim hem açık kaynak kodlu ücretsiz bir program CNC'imde denedim sorunsuz 40pin Soket için delik açma işini yaptı.. bu program üzerinden devam edeceğim şimdilik..
Teşekkürler..

Yasin

Arkadaşlar selamlar. CopperCam'i kurdum. Sprint Layout 6'dan export ettiğim gerber dosyasını açınca şu şekilde bir görüntü çıkıyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Nerede yanlış yapıyorum?

Sprint Layout'ta:

CopperCam'de:

İlyas KAYA

Takım seciminizde hata var. Kazima delme ve kesme takımlarını gercek çapları ile programa tanitmalisiniz. Örneğin 0.2mm kazima 1mm delme gibi. Şuan ki takım ile olacak görüntüyu görüyorsunuz
Göz odur ki dağ ardını görsün,
Akıl odur ki başa geleceği bilsin.!

Yasin

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 31 Ağustos 2017, 18:27:36
Takım seciminizde hata var. Kazima delme ve kesme takımlarını gercek çapları ile programa tanitmalisiniz. Örneğin 0.2mm kazima 1mm delme gibi. Şuan ki takım ile olacak görüntüyu görüyorsunuz

Hocam takım ayarlarım şu şekilde:

İlyas KAYA

Olcumlendirme ayarlarinı kontrol edermisin ich mi metrik mi. Birde çıktı alırken inch mi metric mı aliyorsun. Sanki uçlar bord için çok büyük geliyor. Ölçümlerde bir sıkıntı var

Yasin

Alıntı yapılan: İlyas KAYA - 01 Eylül 2017, 00:18:54
Olcumlendirme ayarlarinı kontrol edermisin ich mi metrik mi. Birde çıktı alırken inch mi metric mı aliyorsun. Sanki uçlar bord için çok büyük geliyor. Ölçümlerde bir sıkıntı var

Hocam ne yaptıysam düzeltemedim. Acaba gerber dosyasını size göndersem bir bakabilir misiniz?

İlyas KAYA

Olur ekleyin .zıp yada rar olarak bakayım.

Yasin

mesut25

https://www.youtube.com/watch?v=oPVc9ixj0iU

şöyle basit bir şey bile olsa süper olurdu sadce paylaşmak istedim kolay gelsin

kirtassertmetal

Arkadaşlar Merhaba
Gruba yeni dahil oldum. Karbür PCB freze matkap vs. Veya diğer özel karbür ihtiyaçlarınızı bize bildirebilirsiniz. Ya da özel takım olarak karbür olmak kaydıyla yardımcı olabiliriz. www.kirtas.com.tr