Dc motora redüktör ekleme

Başlatan _MeRKeZ_, 26 Mart 2013, 14:57:56

_MeRKeZ_

Merhaba arkadaşlar,

Çizgi izleyen robot için dc motor alacağım. Fakat motorun daha fazla tork verebilmesi için redüktörlü (dişli kutulu) olması gerekiyormuş. Gördüğüm kadarıyla normal dc motorlarla redüktörlüler arasında ciddi fiyat farkı var. Ben dc motoru alsam, dişli kutusu ekleme imkanım olur mu? Olursa nasıl yapabilirim? Dişli kutusunu da elektronikçilerde bulabilir miyim?

Teşekkürler

Mucit23

Dişli kutusunu elektronikçilerde biraz zor bulursun. Veya Bulamazsın. En iyi ihtimal yine Redüktörlü motor bulursun.

Bir Tavsiye.

Oyuncakçılarda bulursun. Büyük tekerlekli 4X4 ufak tanka oyuncak araçlar var. Al bitane bunlardan. Sağlu sollu iki adet motor olacak içerisinde. Dişli kutusu felan üzerinde. Bunları kullanırsın. Hatta Hiç oyuncağı dağıtma, çizgi izleyen sensörlerini bu oyuncağın üzerine monte et.

Şimdi Resmini bulamadım ama bu yazdıklarımı oyuncakçı okusa hangi araçtan bahsettiğimi anlar herhalde..
Bir ulusu yok etmenin En iyi yolu o ulusun dilini yok etmektir.

www.arectron.com/

_MeRKeZ_

Alıntı yapılan: Mucit23 - 26 Mart 2013, 15:11:05
Dişli kutusunu elektronikçilerde biraz zor bulursun. Veya Bulamazsın. En iyi ihtimal yine Redüktörlü motor bulursun.

Bir Tavsiye.

Oyuncakçılarda bulursun. Büyük tekerlekli 4X4 ufak tanka oyuncak araçlar var. Al bitane bunlardan. Sağlu sollu iki adet motor olacak içerisinde. Dişli kutusu felan üzerinde. Bunları kullanırsın. Hatta Hiç oyuncağı dağıtma, çizgi izleyen sensörlerini bu oyuncağın üzerine monte et.

Şimdi Resmini bulamadım ama bu yazdıklarımı oyuncakçı okusa hangi araçtan bahsettiğimi anlar herhalde..

Hocam peki benim robotumun çalışma mantığıyla uyuşur mu yani mantıken kendi devremi kullanmam gerekmez mi?

elektromanyaq

zaten sen kendı  devrenı kullanıcaksın dagıtma derken mucit arkadasımız  oyuncaga sen kendı devrenı monte edıceksın uzerindeki motorlar işini görecektir çok kişi bu şekilde kullanıyor zaten