pic ile plc haberleşmesi

Başlatan mustafa, 31 Mart 2013, 04:53:07

ete

Bu konuda yazılmış bir kanun yok. İstediğin pine bağlayabilirsin. Yeterki o pin digital çıkış pini olsun. RS485AKT ifadesi kafa karıştırıcı sanki o pine bir değer verilince RS485 aktif olacakmış gibi. Bence doğru kelime YONSECIM olurdu. Zİra o pine LOW verince karşıdan bilgi bekliyor olacaksın , HIGH verirsen sen karşıya bilgi yolluyor olacaksın. Bir nevi haberleşme yönü seçmek gibi düşünebilirsin.RXTX_SEC gibi bir şeyde olabilir. SOnuçta RX ve TX seçimi yapıyorsun.

Ete

FB4LP

Evet benimde o kafami karistirdi. Bilgiler için çok teşekkür ederim. Pazartesi anlattiğınız herseyi sisteme dahil edip tekrar deneyeceğim. Olumlu ya da olmusuz dönüş yapacağım.

FB4LP

ETE hocam senin verdiğin bilgilerle bugün devreyi tekrar kurdum. Ben aktarım için kullanılacak pini pic tarafında yanlış yere bağlamışım o yüzden haberleşmiyormuş. Şuan 19200baudrate ve 8n1 de çalışıyor. Max485 bağlantısını tarif ettiğiniz şekilde yaptım. Program içinden aktarım pini PORTC.5 olarak düzenledim. Herhangi bir problem yok. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

ete

Sonuç aldığına sevindim.

Ete