Istenilen zaman araliginda role cektirme

Başlatan anlhlc, 14 Mayıs 2013, 13:45:36

anlhlc

ETE hocam bu RTC olayini bir turlu anlayamadim cok karisik geliyor bugun 2 kez hazirladigin dokumani okudum fakat yine kendimi gelistiremedim. Isten arta kalan zamanlarimda calistigimdan olabilir belki ama biraz daha yardimci olman mumkun mu acaba saygilar

ete

Detaylı anlatıp da senin anlayamadığın şeyi ben sana daha başka nasıl anlatmamı istiyorsun?
Anladığım kadarı ile temel bilgi eksikliğin var. Bu eksikliği kapatmadan bir adım bile yol alman mümkün değil.
Yapmayı düşündüğün şey şu andaki bilgi seviyenin üzerinde bir iş. O halde geriye iki şık kalıyor.
Ya mevcut bilgin ile bu işi yapacaksın, yada oturup ne gerekiyorsa öğrenmeye çalışacaksın.
Öğrenmek isteyenlerin elinden tutuyorum. Ama hazır program isteyenlere yapacak bir şeyim yok maalesef.

Olayı anlamadım yardım et dersen hiç bir yardım yapamam. Çünki neyi anlamadığını bilemiyorumki?. Ama bir kısmını anlayıpda bazı yerlerini anlamadı isen sorarsın cevaplarım. Değilse yapacak bir şeyim yok maalesef.
Ete

anlhlc

Kesinlikle ben sizden hazir yapilmisini gondermenizi istemedim sadece RTC olayinin mantigini daha kolay bi sekilde nasil ogrenebilirim nerden baslamaliyim diye sormaya calistim neyse sizin hazirladiginiz dersler sayesinde bunu cozecegime inaniyorum hassasiyetiniz icin tesekkurler

anlhlc

Hocam cep telefonunun titresim cikisindan referans gerilimi alarak sulama sistemini bitirdim isiste 7 saat sulama programinda 2 sn gecikme oluyor. for next dongusu ile. fiziksel olarak devreyi hazirladigimda sizce ayni sonucu verir mi yoksa bi farklilik gosterirmi saygilar kolay gelsin

ete

Elbette verecektir. Sapma daha fazla olacak bu kesin. Zira isi osc frekansını tam 4Mhz kabul eder ona göre işlem yapar. Gerçekte 4Mhz frekansı ttuturmak gerçekten zor olur.

Ete