C

PICKIT2 CLONE - USB PIC PROGRAMLAYICI

Başlatan cevat, 19 Mayıs 2013, 15:47:14

ete

J3urak

Zif soketi yanlış almışım derken kastettiğim bacakların uymamasıydı. Şimdi picide deneyeyim dedim sonuç gene aynı bacaklar uymuyor. Pdf ye aktarirken yanlis bisey yaptim herhalde.
Baskı devrede istediğim gibi çıkmadı yenisini kaliteli bi kağıtla bassam daha iyi olucak.

cevat

PDF dosyayı yazıcıdan çıkartırken,  Acrobat Reader > Sayfa boyutlandırma ve işleme menüsünden  > gerçek boyut veya özel boyut % 100 seçeneğini  işaretlemeniz gerekiyor.

Fotokopi çıktısını aldığınızda, fotokopi üzerinde  ZIF soket veya Entegre bacaklarını kontrol ederseniz, hatalı PCB basımının da önüne geçmiş olursunuz....

J3urak

Evet haklisiniz pdfden cikartirken ona hic bakmadik. Saolun pazartesi tekrar basicam artik.

irem

Merhaba Cevat.
Bu devrenin son halini(değişikliklerle beraber) ares olarak verirmisiniz.

J3urak

Alıntı yapılan: irem - 17 Ekim 2013, 13:50:54
Merhaba Cevat.
Bu devrenin son halini(değişikliklerle beraber) ares olarak verirmisiniz.

Baskı devrenin son hali. http://dl.dropbox.com/u/103747449/PCB%20ARES%20PICKIT%20%20CLONE%202%20v3.0.rar
İlk mesajda da ekli.

assyh

merhaba herkese,
iyi bir pickit clone almak istiyorum zif soketi olan ve gereken diğer aparatları varsa tavsiyeniz nedir.
Teşekkürler
Her bişeye meraklı.

pwm.c

_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

assyh

hızlı cevap için teşekkür ederim
bu iki cihaz arasında kaldım seçimimi 1 numaradan yana kullanacağım sanırım siz ne dersiniz.

1- http://www.altaskitap.com/PICkit-2-PlusPTG,PR-185.html
2- http://www.expkits.com/?s=pickit2.htm

teşekkürler.
Her bişeye meraklı.

irem

Ares dosyadaki yerleşimi ve yolları incelediğimde Bir çok yerde bakırlı yol oluşmamış NET gördüm. ISIS şemaya göre yolları takip ettiğimde Bu netlerden birinin yol olması gerektiğini fark ettim. Bir de NPN transistörlerden birinin Ares şemada ters yerleştiğini gördüm. Acaba tespitim doğru mu? Resimdeki işaretlediğim yerler

cevat

Resimde de görüleceği gibi,
18F2550 nin 8 nolu pin ile 19 nolu pin VSS pinleri, mikro işlemci üzerinden GND 'ye ulaşılıyor. Köprü bağlantısına gerek yok. Bağlantı yapmak isteyenler, isterlerse ayrıca köprü bağlantısını  yapabilirler.

Transistörün yönü ters evet, ancak transistörün şema üzerindeki polarma yönüne bakacak olursak, şema yanlış, pcb doğru gibi duruyor.
Basklı devre üzerindeki transistörün voltaj ölçümlerinde 3V3 seçeneği aktif, ( Bakınız  şekil 5v a 3.3v )

J3urak

Alıntı yapılan: cevat - 19 Ekim 2013, 19:25:15
Resimde de görüleceği gibi,
18F2550 nin 8 nolu pin ile 19 nolu pin VSS pinleri, mikro işlemci üzerinden GND 'ye ulaşılıyor. Köprü bağlantısına gerek yok. Bağlantı yapmak isteyenler, isterlerse ayrıca köprü bağlantısını  yapabilirler.

Transistörün yönü ters evet, ancak transistörün şema üzerindeki polarma yönüne bakacak olursak, şema yanlış, pcb doğru gibi duruyor.
Basklı devre üzerindeki transistörün voltaj ölçümlerinde 3V3 seçeneği aktif, ( Bakınız  şekil 5v a 3.3v )

Sonuç olarak devrede sıkıntı yok herhalde ?

cevat

Devreyi tanıttığım mayıs ayından beri,  işlemcilere bu programlayıcı ile yazılım atıyorum. Yanlız 3V3 işlemci hiç programlamadım. Bu işlemcilerdeki performansını bilmiyorum.

sfiber

arkadaşlar son olarak hepsini bir arada toplarsak sanırım zif soketlerin yanındaki jumper kısımları arasına 10k direnç atabiliriz.1n4148 i bat serisi bir zenerle değiştiriyoruz.v4.7 yazan kısımda sanırsam zener diyot alıcaz.peki bunu bulamazsak 4.3 de kullanabilirmiyiz.eklenecek herhangi bir şey varmı arkadaşlar

pelitt

Selamlar arkadaşlar sitenize yeni üye oldum programcıyım ama bunu elektronikle birleştirmek istedim ve bayadır bişeyler öğrendim kendimce neyse arkadaşlar programer kendim yapmak istiyorum hem öğrenme açısından ama buradaki dirençlerde ve kondansatör seçimlerinde V olan kısımlarda kafam karıştı biraz mallzeme listemi hazırladım bir yanlışlık varsa söylermisiniz düzeltip ona göre alayım.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim