C

PICKIT2 CLONE - USB PIC PROGRAMLAYICI

Başlatan cevat, 19 Mayıs 2013, 15:47:14

hakan kızılhan

arkadaşlar merhaba ben bu işe kendimi yeni atadım pikkit2 driver bulamadım yapamadım vs driver linkini bana atarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Birol KURNAZ

@ cevat hocam konuyu başından itibaren okudum eski versiyondan en son versiyona kadar paylaşımlar yapmışsın teşekkürler.

pickit2 şeması olarak en son versiyon u yayınlama şansınız var mı?
SMD olarak yapmak istiyorum.

Saygılar.

1956

Merhabalar,
bu kartı (pıc kıt2 clone usb pıc programlayıcı) devresini yapmak istiyorum.Arkadaşlar yalnız bir ricam var.bende proteus  olmadığı için dosyaları açamıyorum.Adı geçen kartın son halini  bakırlı  ve üst (bottom ve top ) tarafını 1/1 ölçüsü olanını pdf olarak verirminiz.Bu devreyi yaparak(eğer başarabilirsem) pıc e giriş yapmak istyorum.
        Birde sık sık "chek cominication" yapmak gerekirse onu nasıl ve nerden yapacağız.
Saygılar.

1956

Arkadaşlar bana cevap verecek kimse yokmu hala bekliyorum.

Maxim

bence pic`e girişinizi proteus kurarak başlayın.
nasılsa eninde sonunda yüklemeniz gerekecek.

1956

teşekkür ederim.hangi sürümünü nerden nasıl şifre istemeden yüklerim. Yardımcı olursan sevinirim.(en son 8.1 var galiba  eski sürümleride olabilir)

1956

Palma nın sitesinde bir başka pickit2 devresi var.bumu inceleyen yada yapan oldumu.eksiği yada yanlışı varmı.
Linki=   

http://cristpalma.blogspot.com.tr/2009/06/pickit-2-clone-zocalo-zif.html#more

1956

Bu sitede incelenmiş şimdi gördüm.

1956

PİC 18F2550   i satın alırken birşekilde buna attıracağımız  Hex dosyası
" 18F2550 firmware.............:     (http://dl.dropbox.com/u/103747449/FIRMWARE.zip )"in içindeki " PK2V023200.hex " adlı dosyayı flash belleğe kaydederek bu şekilde attırabilirmiyim.yoksa başka bir yöntem yada eksik birşey  varmıdır.

ete

Bu konu çok uzamış her kes programlayıcının son halini yayınlarmısınız diyor. Son hali diye bir şey yok ne yayınlanmış ise odur. Üzerinde tartışılıyor yalnızca.
Bu işe bir son vermek için kendi kullandığım programlayıcıya ait dosyaları burada yayınlıyorum. Kısmen SMD malzemelerle yapılmış olup nispeten daha az yer kaplamakta sorunsuzda çalışmaktadır.
Dosya içinde her şey var. Özellikle 3 adet resim varki oradan malzeme listesini çıkartabilir montaj planı oluşturabilirsiniz.
Ayrıca Ares dosyasıda mevcut oradan da PCB baskısını yapabilirsiniz. Setup dosyalarını boyut büyükolduğu için link olarak veriyorum oradan alırsınız.

https://www.dropbox.com/s/1vrpali94kb1ed0/Setup_Pickit2.rar?dl=0

Diğerleri ilişiktedir.

setup içinde birde DAT uzantılı bir dosya var. Kurulumu yaptıktan sonra Bunu açıp içindeki dosyayı eski dat dosyası ile değiştirin. Böylece bir çok yeni pic'i de programlayıcı görecektir.

KOlay gelsin
Ete

ridvan3

5-3.3v seçeneğinde ortadaki mclr ye giden yer gnd ile kısadevre gözüküyor yardım edin atlama yı 5v seçeneğine taktığımda power led sönüyor 3.3v seçeneğine taktığımda transistör ısınıyor ayrıca 680uH bobin bulamadım 750uH taktım sorun edermi ayrıca 5v-3.3v atlamasını takmadığımda bilgisayarda bu cihaz arızalı olabilir diyor

ridvan3

18f2550 nin yuvasını değiştirdim şuan sadece bilgisayara taktığımda aygıtı tanımadı yazıyo ben sizin upload ettiğiniz pickit2 yi kurmadım bende aynısı vardı ordan deniyorum acaba ondanmıdır. çünkü bendeki diğer pic kit 2 lerde sorunsuz çalışıyor. :'(

serseried

arkadaşlar bu devreyi yapmak istiyorum ama bi malzemeyi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim işaretli malzeme nedir acaba

ete