4*20 Lcd üzerinde Saat Tarih ve Isı

Başlatan haberlesme, 27 Mayıs 2013, 11:39:57

haberlesme

Devreye geçmeden önce program yazarken verdigi bilgiler , örnek kod parçaları , ve ayrıntılı açıklamalarından dolayı ETE hocama çok teşekkür ederim program onun sayesinde yazılmıştır kendisine tekrar teşekkür ederim.

Devre 4*20 Lcd üzerinde saat tarih sıcaklık ve haftanın gününü yazmaktadır.Sıcaklık entegresi olarak ds18b20 saat entegresi olarak ds1307 kullanılmıştır.Ayar menüsü mevcuttur.Basit ve açık bir devredir masaüstü saati niyetine kullanılabilir.Dosyalar ektedir.

gogoce

güzel proje olmuş . Birşey dikkatimi çekti negatif ısılarda ekranda - görünmeyip ham değer gibi bir değer gözüküyor
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

haberlesme

Çünkü devre eksi sıcaklık göstermiyor hesaplamaları yapılmadıgı içinde ham değeri ekrana yazıyor müsait bir zamanımda eksi kısmınıda eklemeyi düşünüyorum.

gogoce

Alıntı yapılan: haberlesme - 14 Haziran 2013, 16:42:02
Çünkü devre eksi sıcaklık göstermiyor hesaplamaları yapılmadıgı içinde ham değeri ekrana yazıyor müsait bir zamanımda eksi kısmınıda eklemeyi düşünüyorum.

ozaman çok daha güzel olur

teşekkürler
Ne ukalayı affederim nede yapılan haksızlığı ...
Ya sus adam sansınlar , yada adam gibi kouş ilham alsınlar

haberlesme

Rica ederim.Biraz Önce denedim ama pic hafızasını açıyor yapılan eklemeler galiba pic değişmek zorunda kalacagım bitirdigimde - sıcaklık gösteren halinide eklerim.