Dot-Matrix Ledler ile çalışan Saat

Başlatan ete, 30 Eylül 2011, 10:08:47

rexo

LG R400 Klavye Numpadli Ve Numpadsiz 2 Modelide Stoklarımızdadır. 90 TL
15.4 Lcd Paneller Sıfır 5 Yıl Garantili İthalatcısından 165 TL
15.4 Lcd Paneller 2.EL 3 Ay Garantili 130 TL
İthalatımız OLan Bataryalar 6 hucreliler 85$ 9 Hücreliler 100$ Not: Bataryalarımız 6 AY Performans 2 Yıl Bozulma Garantilidir. Batarya Alırken Dikkatli Olunuz İçinde Kullanılan Pilin Çok Önemi Var.

Notebook Adaptörleri Muadil 2 Yıl Bire bir deyişim Garantili 35 TL (65-90W) adaptörler için geçerlidir.
Orjinal Notebook Adaptörleri 80 TL (65-90W) adaptörler için geçerlidir.

Biz Her Zaman En Kaliteli Malzemeyi En Ucuza Sizlere Ulaştırmak İçin Buradayız. Biz Başka Sektöre Girene Kadar Bizden Kalitelisi Yok :)

Tüm İllerde Bayilikler Verilcektir. Bizimle irtibat Kurunuz.

ANSer Bilgisayar Bilişim Elektronik
0312 432 1 544
0545 519 81 32
Yüksel Cad. 22 / 2 Kızılay Ankara
Mail Msn: satis@ankaranotebookservis.com

cevat

Ete hocam; Sizin verdiğiniz çift yüz baskılı devreye başlayacağım. @jun 'ın çizdiği devre çok uğraştırdı. Eksikleri çok,

hata -16F876 A    1 nolu bacak + voltaj alıyor  ISIS 'te   1 nolu bacak boşta
hata -  1307 'nin + ve gnd bağlantısı yok.
hata -   Uln2803 'ün gnd bağlantısı yok.
hata Pic ölü gibi... hiç çalışmıyor, osiloskopla 20 mhz kristali ölçtüm. salınım bile yapmıyor, ÖLÜÜÜÜÜÜ
ve daha birçokkk  hata ... devre hala çalışmıyor.

Tüm entegreleri yuvalarından çıkarttım. Yanlız 74HC595 ler kaldığı halde görüntü resimdeki gibi...

bu devre ile uğraşmaktansa; Yeni çalışan PCB yapmak daha mantıklı, yeni devreye başlasam, çift yüz, 2 saatte delikleri delinmiş, montaja hazır hale gelir. yukarıdaki devreyi 2 güne onaramam gibi geliyor.

Hocam yeni çift yüzlü pcb 'ye başlayacam. Başka bir öneriniz olur mu?
Sizden haber bekliyorum...

Kolay gelsin...

Saygılarımla,

ete

Rexo,
Verdiğin fiyatlar için teşekkür ederim.  90 TL bu laptop için yüksek bir fiyat üstelik arızanın henüz klavyedenmi kaynaklandığından emin değilim. Daha ucuz alternatifler arayacağım.
Teşekkürler.

Ete

ete

Cevat,
Onları dışarıdanda olsa ilave etmeyi ihmal etme.
Bir önceki mesajımda olması gerekenleri yazmıştım.

Bu arada 16F876 nın 1 nolu bacağında +5V gözükmesi gerek. İsisde olmayan bu bağlantı aslında olması gereken bir şey. İsis onları bağlı kabul eder bu yüzden çizmiyoruz.

Kolay Gelsin

cevat

Çift yüz  3mm dotmatrix saate başlıyorum ete hoca, Bu gece PCB 'nin baskı devre, asit ve delme işlemlerini hallederim, montajda 1-2 gün sonraya...

Animasyonlu saatler size aitti değil mi?  Bir tane deneme için yapmıştım.

Bu da kendi kullandığım saat

Teşekkürler ETE hoca

cevat

ETE hocam; sizdeki çift yüz pcb 'nin malzeme dizilişine göre ares dosyasının pdf 'lerini verebilir misiniz?  çift yüzün bir tarafı mirror olacak, dolayısıyla malzeme dizilişine göre hangisinin olacağına karar veremedim. çift yüzü pcb 'ye bastım, asite atmadan, yanlışlıkla ters baskı oluşur endişesiyle,  tereddütte kaldım.  Hata yapmak istemiyorum. Çift yüz bayağı zorlu işlem, hata yapmadan işlemi bitirmem gerekli. Hocam bir zahmet sizdeki devreye göre, çift yüzün pdf lerini aresten çıkartır mısınız!

Kolay gelsin.

Saygılarımla,

enginkanat

Cevat bey ne kadar güzel bir devre kartı hazırlamışsınız. Ben çok uğraştım ama hiç başaramadım  şimdiye kadar. Bu işin bir püf noktası varsa paylaşırmısınız

ete

Benim Laptop bozuk ve kullanamıyorum. Bu nedenle bir şey yapabilmem mümkün değil maalesef.
Yukarıda basılan resimlerden üstteki ön yüz alttaki ise arka yüze ait.

Ete

cevat

ETE Hocam 2-3 gündür sizden  haber bekliyordum.  İyi de oldu gecikme işlemi, bu arada 57mm. yeşil display, tarih, termometreli saat yapıldı.

Hocam; Resimlerdeki baskı yüzleri  doğru  değil mi? Asit işlemine başlıyorum... :D

İyi çalışmalar, Kolay gelsin...

cevat

@enginkanat

PCB yapımında giyotin makas, Laminasyon makinası kullanıyorum.

Kolay gelsin...

enginkanat

Cevabınız için teşekkürler hemen denemek isterim

cevat

Ete hocam; Matrix displayleri bulamadım. Çokta küçük bir malzeme 1.7 cm.

Türkiye 'ye taç elektronik getirmiş. Oraya gittim, çok ilgilendiler, sağolsunlar,  hatta ellerindeki numuneleri karıştırdılar , belki bulabiliriz diye çıkmadı...Özel tip bir malzeme, herhalde kullanım alanı kısıtlı olduğundan devamı gelmedi. Bayiilerini aradım, Çok yeri aradım, sordum belki elinde kalan vardır diye... hiçbir yerde kalmamış...

Üzüldüm hocam, 2 gece çift yüzlü devrenin lehimleme işlemi sürdü. Zor iş. Bu da bana ders olsun. Elimde matrix displayler hariç tüm malzeme vardı. Matrix displayleri bulurum umuduyla işe giriştim. Halbuki tüm malzemeleri hazırla, ondan sonra montaja geç, bu da bana ders olsun... yapmam gereken buydu.
Bu ikinci defa başıma geldi. Bir daha yapacağım devrelerin, tüm malzemelerini hazırlamadan montaja başlamayacağım.

Saygılarımla,

ete

Cevat bir ricam olacak mesajlarini şimdilik resimlerle doldurma forumda yer sıkıntımız var. Eski mesaj eeklerini silerek yer actık sende doldurmak icin elinden geleni yapıyorsun. Çok gerekmedikce rEsim ekleme lutfen.

Pcb yi hazırlayan arkadaşımız (kaylus) bana displaylerin satıldığı yeri soylemiş idi sorayım bakalım varmı orada.
Ete

cevat

Sayın hocam, Resimlerde forum kapasitesini  kullanmıyorum, ( başka server 'a  link veriyorum. ) dolayısıyla yer sıkıntısı oluşmayacaktır. Yine de sorun oluşturacaksa, resimlerin linklerini iptal edebilirim.

Çift yüz pcb 'yi imha etmiyorum. Sizden matrix display için haber bekliyorum. ilginiz için teşekkürler...

Saygılarımla,

ete

Dotmatrix display için adres;
Özdisan Elektronik, Karaköy Şubesi.
Karaköy Şube
   Yemişçi Hasan Sokak No:1 Karaköy / İstanbul
Tel:   0212 293 80 62

0212 293 66 74

http://www.ozdisan.com/

Ürünü sorarken  ledleri 1mm olan en ufak  model demeniz gerekiyormuş. Zaten ellerinde ufak model olarak tek tip varmış.

Ete