12F508 ve PICKIT2

Başlatan kılıckaya, 03 Haziran 2013, 21:03:34

kılıckaya

Ete Hocam,kusura bakmazsanız bir sorum daha olacak. Elimdeki mevcut eski model programlayıcı ile 12F508 programlayamadığım için PICKIT2' nin Clone versiyonunu aldım.Ancak bir türlü PICKIT2 ile de 12F508'e yazılım atamadım. Yüklemeye çalıştığım dosyayı da ekliyorum.PICKIT2 ile bir başka mikrodenetleyici için yazılmış olan hex dosyasını(örneğin 16F877 ) sorunsuzca yüklüyorum.Ama 12F508 eklediğim dosyalarda göreceğiniz üzere hata mesajları veriyor.Bunun çözümü ne olabilir?Teşekkür ederim.

cevat

OSCCAL değeriyle ilgili sorun çıkıyor gibi bir durum var.
Microchip 'in  PICKIT2 desteklenen işlemciler listesinde  12F508 işlemci görünüyor.
http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en027813

Bence programla, işlemciye yeni OSCCAL değeri yazdırın.
Pickit2 clone programı > Tools > OSCCAL > burada 2 seçenek çıkacak AUTO seçeneği ile yeni değeri işlemciye yazdırmayı deneyin.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...

kılıckaya

Belirttiğiniz gibi otomatik olarak OSCCAL değerini ata demiştim ama olmamıştı.Teşekkür ederim.

cevat

Peki o zaman; elle yazdırmayı deneyin.

Auto jeneratör denemeleri yaparken bulduğu adresi bir yere not alın. Aynı menüden " MANUEL " seçeneği ile adresi programdaki kutucuğa elle, yazın kaydedin.
programdan çıkın yeniden programı açınca sorun giderilmiş olur.
Sıkıntı devam ediyorsa, işlemci bozuktur.

Yeni bir tane ile işlere kaldığınız yerden devam...

İyi çalışmalar, kolay gelsin...