N

step motor mekanizması

Başlatan noiser, 01 Temmuz 2013, 21:17:00

noiser

arkadaşlar, uzaktan step motor kontrol ediyorum, baskı devre yaptım fakat motoru bi arabaya yerleştiremedim, bi kaç oyuncak araba aldım fakat yerleştiremedim,  bu konuda bana fikir verir misiniz

est32

motora bağlı küçük dişliyi, iki tekerlek arasındaki büyük dişleye oturt ve motoru oraya ister sert bir tutkalla, ister şerit şeklinde kesilmiş bir saçla gövdeye montajla tamamdır.

noiser

işte o mekanizmayı bulamadım, bu iş için oyuncak araba satan bir site var mı, yada dişli kutusu mu kullanmalıyım ?

est32

Hocam ben aslında o yazıyı yem olarak yazmıştım, tepkine göre cevap verecektim. Neyse sadede gelelim;
Buraya yazmadan önce hazırlaman gereken bazı şeyler vardı. Çünkü sorun elektronik değil, mekanik. Bu nedenle buna daha çok ihityaç var.
Nasıl ki bir doktor tahlil yapmadan bazı hastalıkların teşhisini koyamıyorsa biz de elindeki imkanı görmeden bişey diyemeyiz.
Öncelikle arabanın, motorun ve elindeki malzemelerin çok net fotoğraflarını görmek gerek.
Dişli işi zor iş. En güzeli esnekliği nedeniyle kasnak yöntemi ile teyp lastiği kullanarak bişyeler yapabilmek. yani kayış yöntemi daha iyi olacaktır, eğer dişli kullanılacaksa motor mile çok yakın olmalı ve çok iyi sabitlenmeli, yoksa iş görmez.