temas ile calisan şifreli ac kapa sistemi nasil yapılır

Başlatan enginkanat, 22 Temmuz 2013, 19:30:12

enginkanat

Işin gerçeği bende basligi anlamadim. RFID gibi calisacak ancak sadece elinde bu karti tasiyan acip kapatacak. Meselâ yesil led yaniyorken karti yada anahtarligi dokundurunca kirmizi led yanacak. Taki karti tekrardan dokunduruncaya kadar

est32

bir yer için girişte kullanılacaksa gittigidiyorda bile çok ucuza bu tür cihazlardan satılıyor, hatta benim oturduğum apartmanın kapısı da bu şekilde çalışıyor,kartı cihaza tanımlıyorsun, uğraşma al kullan ama maksadın kendin yapmak ve bişeyler öğrenmekse mucit23'e sor. yanlış hatırlamıyorsam öyle bişeyle uğraşmıştı.

kotan04

halil galiç üyemizin ibuton uygulamasını incele istersen

ete

Bana açıklanan sistem temassız RFID sistemini tanımlıyor. Kart veya anahtarlık şeklindeki RFID elemanlarını yaklaştırınca yaklaşık 5-10 cm mesafeden elemandaki kod alınıp hafızadakilerle karşılaştırılıyor ve var ise açılma gerçekleşiyor.
Yok ise kayıtlı değil ikazı farklı bir ses tonu ile veriliyor.

RFID leri incele.

Ete

enginkanat

hocam rfid konusunu arastirdim. benim için çok maliyetli.  Benim uygulamak istediğim sistemde birden çok okuyucu bir yada iki Anahtar var. rfid okuyucuları çok pahalı.

est32

hala ne istediğini anlamadım devre mi tasarlamak istiyorsun, yoksa bir yerde kullanmak için cihaz mı?
eğer cihaz arıyorsan bunun gibi şeylere bakabilirsin:
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=rfid
ama kendim yaparım diyorsan aynen dediğin gibi oldukça maliyetli.

enginkanat

halil galic arkadaşımız gerekli desteği sağlıyacak teşekkür ederim. Yapmak istediğim sadece led açıp kapatmanın değişik bir yolu idi. İlgi ve alakanıza teşekkür ederim