Ses ile kontrol yapmak

Başlatan karuslu, 31 Temmuz 2013, 21:09:19

karuslu

İyi günler.Şimdiye kadar (1-2 senelik süre zarfında) ete hocamın çalışmalarını yakında takip ettim. Yararlandıklarımda çok olmuştur hakkını helal etsin ilk defa yazı yazma fırsatı buldum  .:)

İşin aslına gelince baya bi proje yapmşımdır fakat sesi pice kaydedip aynı ses olup olmadıgını karşılaştırma işlemini yapamıyorum.Hocam piyasada  bu tipte bir entegre mevcut mu EasyVr gibi kartlar var fakat türkiyede bulamadım.   yada böyle bi işlemi algoritması nasıl olabilir?

ete

Pice ses kaydı mümkün değil. Kayıt işini digital olarak epromlara yapıp oradan okuyup tekrar ses e çevirmek gerekir. Bu tür şeyler pic için biraz lüks oluyor bence böyle bir işin var ise başka işlemcilerle çalışmak daha uygun olur. Yalnızca ses kaydı için daha yetenekli entegreler var. Bunlara kayıtbyapıp kontrol işini pice vermek daha akıllıca olur.
Ete

karuslu

Evet hocam picin zaten hafıza kesinlikle yetersiz hızıda yetersiz heleki eeprom read/write dan süre kaybıda var.

Peki hocam Easyvr tipi kart tavsiyeniz varmı bildiğiniz ben bulamadım .İnternette kaynakda yetersiz maalesef

Birde hocam ISD2560P adlı entegreye ses kaydedilip replay yapılabiliyor acaba bu entegre ile istediğimizi sağlayabilirmiyiz

ete

Kart tavsiyem yok maalesef.
Isdxxxx entegreleri sesi kayıt eder ve geri çalar. Ama karşılaştırma yapmaz ve yapamazsın.
Ete

onurinci

karuslu

Yanıtlarınız için teşekkürler hazır kartlar mevcut ama türkiyede bulmak zor.Biraz daha uğraşıyım olmadı c# dan ingilizce konuşarak yönetecez artık