A

Maxim DS1844 entegre hakkında

Başlatan adill, 31 Ağustos 2013, 22:33:57

adill

Merhaba Maxim DS1844 entegre türkiyede bulamadık dijital ton kontrol devremiz için acaba nereden temin etme şansı bulabiliriz.yardım edebilecek varmı. Yurt dışından getirtmek istedik maliyet konusunda baya pahalı fiyat verildi.

est32

tam tersine yurt dışı daha ucuz olması lazım, 1 dolarlık bir malzeme bile free shipping ile 1 dolara kapına gelmiş oluyor, posta masrafı bile değil.
Bunlardan mutlaka haberdar olduğunu düşünüyorum ebay, alibaba, farnell... daha vardır ama şimdilik aklıma gelen bunlar.

adill

Hocam dediğiniz gibi olmuyor çünkü 4 veya 5 tane sipariş etmenizi söylüyorlar ve kargo ücret talep ediyorlar.

est32

o zaman başka firmaların aynı işi yapan benzer entegreleri mutlaka vardır, onları araştırmak lazım.

adill

est32 kardeşim araştırdım bir türlü bulamadım.

est32

hocam kullandığın işlemci nedir?
Çok pinli ise başka bir önerim olabilir.
Veya pcb de yer sıkıntısı yoksa cd4066 ile de birşeyler yapılabilir.

adill

hocam elimdex hex dosyası bulunmakta devrenin yazılımsal deyişiklikte yapmak gerekecektir.Elimde açık kaynak olmadığından deyişiklik yapamıyorum.
ds1844 datasheet http://www.maximintegrated.com/datasheet/index.mvp/id/2803

yapmak istediğim devre uzaktan ton kontrol devresidir.Devre bitti sayılır sadece ds1844 bulduğum zaman  tamamlanacak

Devre ektedir.

est32

Şu durumda yapacak bişey yok, ben de bildiğim sitelere baktım bulamadım. Keşke tüm malzemeleri tamamladıktan sonra karar verseydin yapmaya.
Devrenin tasarımcısı ile bi iletişime geç istersen UMUT KAZANÇ picman kullanıcı adlı, dijitalruh diye de bir internet sitesi vardı. kendisi en son izmirdeydi orada hatfon elektronik var oradan veya başka yerden malzeme bulup yardımcı oluyor genelde.